Dacia si rýpla do BMW a jeho výhřevu sedaček za předplatné. Rozdává zahřívací lahve zdarma

Mít v autě namontovanou výbavu, ale smět ji používat jen za poplatek? Kontroverzní myšlenka budí velké emoce – v tomto případě pozitivní.

Jak jistě víte, některé automobilky přišly s nápadem (i praxí) možnosti aktivovat jisté prvky výbavy v rámci předplatného nebo jednorázových plateb na určité období. Za fungování vyhřívaných sedadel byste si tak mohli zaplatit jen v zimních měsících, za navigaci pouze když jedete na dovolenou a tak dále. Tento nápad samozřejmě narazil na odpor spotřebitelů – proč platit extra za něco, co mám v autě namontováno a co jistě muselo být zohledněno v jeho pořizovací ceně?

Britské zastoupení Dacie si nyní rýplo do podobných nápadů s vyhřívanými sedačkami originálním způsobem. V dealerstvích v Londýně, Manchesteru a Swansea bude rozdávat zahřívací lahve, kterých má připraveno 75. Jejich distribuce bude probíhat stylem „kdo dřív přijde, ten dřív mele“ – nemusíte si nic kupovat, stačí se zastavit.

„Lahve jsou špetka legrace, ale poukazují na směr, kterým se ubírá širší průmysl, pokud jde o přístup k funkcím na základě předplatného. Chtít po někom, aby si připlatil za aktivaci tovární výbavy, to rozhodně není Dacia,“ uvedl šéf britského zastoupení Dacie Luke Broad. Na českém trhu jsou vyhřívaná sedadla v Daciích k dispozici za příplatek, u Dusteru za ně dáte 6000 Kč, v Joggeru stojí 5000 Kč a u Sandera 4000 Kč.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

Diskuze (3) Další článek: Škoda Fabia je dnes o 150.000 Kč dražší než před 10 lety. Nabídka motorů je bídná, přesto vychází výhodněji

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,