Dacia plánuje deriváty Dusteru. Čekejte užitkový pick-up a možný elektromobil

Dacia oznamuje značné investice do rozšíření produkce a rovněž z automobilky zaznívají informace o uvedení derivátů populárního Dusteru.

Dacia představila plány rozsáhlé investice do rozšíření výroby svých modelů. Do navýšení produkce tak poputuje rovných 100 milionů euro, přičemž částkou 25 milionů euro pomůže Dacii i rumunská vláda, která již příští rok plánuje navýšit lokální produkci automobilů o 50.000 kusů na celkem 400.000.

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Pod křídly Renaultu se Dacii velice daří a jedním z nejúspěšnějších modelů je SUV Duster. Není tedy divu, že se vedení automobilky konečně rozhodlo populární dostupné SUV rozšířit o další deriváty postavené na jeho základě. Alespoň tedy podobné plány uvedl rumunským novinám News sám generální ředitel tamního zastoupení skupiny Dacia a Renault Christophe Dridi.

Na Duster jsme velice hrdí. Prodáváme ho ve 44 zemích, v Evropě je nejprodávanějším SUV. Funguje skoro jako ambasador Rumunska. Naší výzvou je teď udržovat úspěch Dacie a naše dítě si tak určitě zaslouží nějaké sourozence,“ uvedl Dridi.

Dacia v Česku slaví historický úspěch. Je třetí nejlepší značkou, přeskočila Hyundai

Dacia v Česku slaví historický úspěch. Je třetí nejlepší značkou, přeskočila Hyundai

Kdy přesně bychom měli sourozence Dusteru čekat, to zatím Dridi neupřesnil. Jedním z očekávaných a již potvrzených derivátů je ovšem pick-up na základě Dusteru. Na rozdíl od Dusteru Oroch, který již karoserii pick-upu nabízí na trhu Jižní Ameriky, má být však evropský pick-up ještě více zaměřený na užitkové využití.

Elektrická verze Dusteru je zato pouhou spekulací, ačkoliv záhadné prototypy nasvědčující elektrické ústrojí pod kapotou měli už špionážní fotografové zachytit při testování. Takzvaný Grand Duster, tedy diskutovaná prostornější a komfortnější verze modelu, pak měla být automobilkou zavržena. Vyšší cenou by totiž nezapadla do směřování značky s klientelou hledající co nejdostupnější vozy.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků