Dacia plánuje deriváty Dusteru. Čekejte užitkový pick-up a možný elektromobil

Dacia oznamuje značné investice do rozšíření produkce a rovněž z automobilky zaznívají informace o uvedení derivátů populárního Dusteru.

Dacia představila plány rozsáhlé investice do rozšíření výroby svých modelů. Do navýšení produkce tak poputuje rovných 100 milionů euro, přičemž částkou 25 milionů euro pomůže Dacii i rumunská vláda, která již příští rok plánuje navýšit lokální produkci automobilů o 50.000 kusů na celkem 400.000.

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Pod křídly Renaultu se Dacii velice daří a jedním z nejúspěšnějších modelů je SUV Duster. Není tedy divu, že se vedení automobilky konečně rozhodlo populární dostupné SUV rozšířit o další deriváty postavené na jeho základě. Alespoň tedy podobné plány uvedl rumunským novinám News sám generální ředitel tamního zastoupení skupiny Dacia a Renault Christophe Dridi.

Na Duster jsme velice hrdí. Prodáváme ho ve 44 zemích, v Evropě je nejprodávanějším SUV. Funguje skoro jako ambasador Rumunska. Naší výzvou je teď udržovat úspěch Dacie a naše dítě si tak určitě zaslouží nějaké sourozence,“ uvedl Dridi.

Dacia v Česku slaví historický úspěch. Je třetí nejlepší značkou, přeskočila Hyundai

Dacia v Česku slaví historický úspěch. Je třetí nejlepší značkou, přeskočila Hyundai

Kdy přesně bychom měli sourozence Dusteru čekat, to zatím Dridi neupřesnil. Jedním z očekávaných a již potvrzených derivátů je ovšem pick-up na základě Dusteru. Na rozdíl od Dusteru Oroch, který již karoserii pick-upu nabízí na trhu Jižní Ameriky, má být však evropský pick-up ještě více zaměřený na užitkové využití.

Elektrická verze Dusteru je zato pouhou spekulací, ačkoliv záhadné prototypy nasvědčující elektrické ústrojí pod kapotou měli už špionážní fotografové zachytit při testování. Takzvaný Grand Duster, tedy diskutovaná prostornější a komfortnější verze modelu, pak měla být automobilkou zavržena. Vyšší cenou by totiž nezapadla do směřování značky s klientelou hledající co nejdostupnější vozy.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 49 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků