Dacia plánuje deriváty Dusteru. Čekejte užitkový pick-up a možný elektromobil

Dacia oznamuje značné investice do rozšíření produkce a rovněž z automobilky zaznívají informace o uvedení derivátů populárního Dusteru.

Dacia představila plány rozsáhlé investice do rozšíření výroby svých modelů. Do navýšení produkce tak poputuje rovných 100 milionů euro, přičemž částkou 25 milionů euro pomůže Dacii i rumunská vláda, která již příští rok plánuje navýšit lokální produkci automobilů o 50.000 kusů na celkem 400.000.

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Pod křídly Renaultu se Dacii velice daří a jedním z nejúspěšnějších modelů je SUV Duster. Není tedy divu, že se vedení automobilky konečně rozhodlo populární dostupné SUV rozšířit o další deriváty postavené na jeho základě. Alespoň tedy podobné plány uvedl rumunským novinám News sám generální ředitel tamního zastoupení skupiny Dacia a Renault Christophe Dridi.

Na Duster jsme velice hrdí. Prodáváme ho ve 44 zemích, v Evropě je nejprodávanějším SUV. Funguje skoro jako ambasador Rumunska. Naší výzvou je teď udržovat úspěch Dacie a naše dítě si tak určitě zaslouží nějaké sourozence,“ uvedl Dridi.

Dacia v Česku slaví historický úspěch. Je třetí nejlepší značkou, přeskočila Hyundai

Dacia v Česku slaví historický úspěch. Je třetí nejlepší značkou, přeskočila Hyundai

Kdy přesně bychom měli sourozence Dusteru čekat, to zatím Dridi neupřesnil. Jedním z očekávaných a již potvrzených derivátů je ovšem pick-up na základě Dusteru. Na rozdíl od Dusteru Oroch, který již karoserii pick-upu nabízí na trhu Jižní Ameriky, má být však evropský pick-up ještě více zaměřený na užitkové využití.

Elektrická verze Dusteru je zato pouhou spekulací, ačkoliv záhadné prototypy nasvědčující elektrické ústrojí pod kapotou měli už špionážní fotografové zachytit při testování. Takzvaný Grand Duster, tedy diskutovaná prostornější a komfortnější verze modelu, pak měla být automobilkou zavržena. Vyšší cenou by totiž nezapadla do směřování značky s klientelou hledající co nejdostupnější vozy.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků