Dacia má nové logo. Značka mění svou identitu, to zásadní si ovšem ponechá

Dacia vstupuje do nové éry, jejíž součástí je i kompletní změna image rumunské značky.

Rumunská automobilka pokračuje ve svém strategickém plánu z počátku roku 2021. Doslova novou etapu historie Dacie nyní zvýrazňuje i nový vzhled, přesněji nové logo, znak a barvy. V novém hávu chce pak značka dobývat i nová místa na trhu, stále však bez popírání svých kořenů. Přijatelná cena bude nadále důležitým aspektem modelů Dacie.

Dacia a její cesta na vrchol: Začátky měla skromné, teď je miláček i českých řidičů

Dacia a její cesta na vrchol: Začátky měla skromné, teď je miláček i českých řidičů

Nové minimalistické logo představuje spojení písmen D a C jakožto dvou dílů, které mají představovat „článek řetězu, symbol pevnosti a spojení“. V animaci se poté logo rozšíří na kompletní nápis Dacia. Cílem rovněž je, aby se výrazným znakem umožnilo snadno i na dálku rozpoznat modely rumunské značky.

Součástí proměny je také změna barevného motivu. Paleta soustředící se kolem zelené khaki má evokovat blízkost s přírodou a samozřejmě tedy i terénem, například s ohledem na populární Duster nebo chystané hybridní SUV, které začátkem letošního roku Dacia oznámila konceptem Bigster – a právě na něm už byla k zahlédnutí nová loga značky (viz galerie).

TEST Dacia Logan 1.0 TCe 100 LPG: Jedno z posledních normálních aut

TEST Dacia Logan 1.0 TCe 100 LPG: Jedno z posledních normálních aut

Nová image Dacie se samozřejmě projeví jak na nových modelech, tak v nejrůznějších komunikačních kanálech: weby značky, reklama, brožury a další. První vlna proměny začíná už nyní, prodejny Dacia budou na novou identitu značky přecházet postupně od začátku roku 2022. Prvního produkčního modelu s novými znaky bychom se pak měli dočkat v druhém pololetí 2022.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků