Dacia Logan Van: živnostníkův sen

Rumunská automobilka Dacia ještě pořádně nepředstavila nový Logan MCV s karoserií kombi a další verze je na světě.

Při nedávném představení Dacie Logan MCV asi nikdo nepochyboval, že se tento vůz objeví i v užitkové verzi. Jeho proporce a jednoduchá koncepce k tomu doslova vybízejí.

A toto se nyní stává skutečností. Dacia Logan Van vychází z původního kombi, ale místo zadního prostoru pro posádku zde najdeme oplechovaný nákladní prostor. Opravdu velký objem 2,5 metru krychlového a délka ložné plochy až 1 940 mm, spolu s užitečným zatížením 800 kg z Loganu dělají opravdu prostorný „náklaďák”.

I když je prozatím předčasné odhadovat cenu, protože užitková verze se u nás objeví až v druhé polovině roku, při přepočtu z doposud známých cen to vypadá, že po odečtení DPH se bude Logan Van prodávat za ceny okolo 170 tis. s motorem 1,4 o výkonu 55 kW (75 k). V nabídce ovšem bude i větší benzínový čtyřválec 1,6 o výkonu 66 kW (90 k) a naftový motor 1,5 dCi o výkonu 50 kW (68 k).

To by byla vzhledem k „nákladním schopnostem” vozu velmi zajímavá nabídka, která by Logan mohla dostat ještě výše, než kde je dnes...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dacia Logan Van
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků