Dacia Logan opět prošla bez problémů "losím testem" ADACu

Jedním z hitů loňského roku se stala "aféra" okolo převrácené Dacie Logan. Německému autoklubu ADAC se totiž při pořizování fotodokumentace ke standardním testům podařilo dostat Logan na střechu. Tato nešťastná událost by možná zůstala bez povšimnutí, ale ADAC z nepochopitelného důvodu vydal zprávu, ve které lživě uvedl, že k tomuto převrácení došlo při klasickém testování a označil Logan za nebezpečné auto. Ovšem již za pár dnů stáhl ADAC tuto informaci a uvedl vše na pravou míru.

Aby ADAC zažehnal i poslední pochybnosti testoval Logana na tzv. losí test znovu. Na počátku letošního května si Logan opět prošel standardním losím testem, kterým prochází všechny testované vozy. Výsledek pak jasně ukázal, že Logan v tomto testu prošel zcela bez problému a k žádným problémům nedošlo. Doufejme že tímto skončí pochybné testy a desinformování veřejnosti ze strany německého autoklubu.

Tip: Podrobnější informace o loňské aféře si můžete přečíst zde.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků