Dacia Logan opět prošla bez problémů "losím testem" ADACu

Jedním z hitů loňského roku se stala "aféra" okolo převrácené Dacie Logan. Německému autoklubu ADAC se totiž při pořizování fotodokumentace ke standardním testům podařilo dostat Logan na střechu. Tato nešťastná událost by možná zůstala bez povšimnutí, ale ADAC z nepochopitelného důvodu vydal zprávu, ve které lživě uvedl, že k tomuto převrácení došlo při klasickém testování a označil Logan za nebezpečné auto. Ovšem již za pár dnů stáhl ADAC tuto informaci a uvedl vše na pravou míru.

Aby ADAC zažehnal i poslední pochybnosti testoval Logana na tzv. losí test znovu. Na počátku letošního května si Logan opět prošel standardním losím testem, kterým prochází všechny testované vozy. Výsledek pak jasně ukázal, že Logan v tomto testu prošel zcela bez problému a k žádným problémům nedošlo. Doufejme že tímto skončí pochybné testy a desinformování veřejnosti ze strany německého autoklubu.

Tip: Podrobnější informace o loňské aféře si můžete přečíst zde.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků