Dacia Logan opět prošla bez problémů "losím testem" ADACu

Jedním z hitů loňského roku se stala "aféra" okolo převrácené Dacie Logan. Německému autoklubu ADAC se totiž při pořizování fotodokumentace ke standardním testům podařilo dostat Logan na střechu. Tato nešťastná událost by možná zůstala bez povšimnutí, ale ADAC z nepochopitelného důvodu vydal zprávu, ve které lživě uvedl, že k tomuto převrácení došlo při klasickém testování a označil Logan za nebezpečné auto. Ovšem již za pár dnů stáhl ADAC tuto informaci a uvedl vše na pravou míru.

Aby ADAC zažehnal i poslední pochybnosti testoval Logana na tzv. losí test znovu. Na počátku letošního května si Logan opět prošel standardním losím testem, kterým prochází všechny testované vozy. Výsledek pak jasně ukázal, že Logan v tomto testu prošel zcela bez problému a k žádným problémům nedošlo. Doufejme že tímto skončí pochybné testy a desinformování veřejnosti ze strany německého autoklubu.

Tip: Podrobnější informace o loňské aféře si můžete přečíst zde.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků