Dacia Logan míří do západní Evropy a Indie

Dacia Logan byl zpočátku určen převážně pro „rozvojové“ trhy východní a střední Evropy. Právě zde lidé baží po levných, ale přitom velkých autech, které mohou plnit roli rodinného vozu. Logan má na svou třídu obrovský rozvor 2 630 mm a při délce 4 250 mm má zavazadlový prostor s objemem 510 l; to je jen o málo méně, než má první generace Octavie.

Nedávno se Logan začal prodávat také v západní Evropě (cena od 7 500 eur), výroba se rozšíří také do Iránu, Ruska, Maroka a Kolumbie. Před pár dny pak Renault oznámil plán vyrábět Logan také v Indii, kde cítí velký potenciál a odkud by se Logan mohl vyvážet i do okolních zemí. Produkce začne v roce 2007, a sice v továrně Mahindra & Mahindra, kde má Renault podíl 49 procent. Z ní bude vyjíždět až padesát tisíc Loganů ročně pod značkou Mahindra.

Z Loganu se stává doslova hit. O jednoduché auto s velkým vnitřním a zavazadlovým prostorem za rozumnou cenu je zkrátka zájem. U nás stojí Logan od 199 tisíc korun, za dobře vybavený model s motorem 1.6 66 kW zaplatíte cca 315 tisíc korun (ceník).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků