Dacia Logan je trhákem i ve vyspělých zemích EU

Velké auto za málo peněz a s určením pro nenáročné trhy. Takhle nějak by ještě před nedávnem definovalo Dacii Logan většina lidí. Ovšem po loňském roce se ukazuje, že Dacia Logan není trhákem pouze na východ od hranic EU, ale také v opravdu vyspělých zemích Unie. Logan zaznamenal výrazné úspěchy nejen u nás, ale i v sousedním Německu a také v "polodomovské" vlasti, Francii. Dodací lhůty se díky obrovskému zájmu šplhají až na šest měsíců, tedy pokud nezvolíte nějakou skladovku.

Hlavním důvodem takového úspěchu je mimořádně výhodný poměr cena/užitná hodnota a také to, že se po více než roce prodejů ukázalo, že Logan si v poruchovosti nezadá se zavedenými značkami. Počáteční porodní nemoci jsou pryč a Logan se tak drží hodně vysoko. Dalším faktorem je cena. Auto velikosti a hlavně prostorností etalonů nižší střední třídy za cenu nejlevnějších mini-aut je prostě lákadlem všude. Dacii se tak dokonale povedl vstup do Evropy, první, poměrně levný a jednoduchý model ukázal zákazníkům, že i auta z Rumunska mohou být dobrá a tak má tato automobilka dveře otevřené i pro další a třeba již dražší model.

A to není ještě všem dnům konec, Dacia totiž chystá další lahůdku. Tou bude Logan ve verzi kombi a pokud zůstane zachována dobrá cenová politika, předpokládá se, že tato verze výrazně předčí úspěch klasického sedanu. Ono kombi se slušnou výbavou, obrovským zavazadelníkem s rovnou ložnou plochou a bez nákladové hrany za cenu nevybavených malých vozů je ta správná cesta, jak se prosadit.

  
Chystaný Logan kombi

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dacia Logan

Foto a ilustrace © Automedia

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků