Dacia Logan dobývá západní Evropu

Už několikrát jsme na AutoRevue.cz zmínili, že se Dacia Logan nebude prodávat pouze na méně náročných trzích jako střední a východní Evropa, jižní Amerika, Maroko či Rusko, ale že zamíří také do západní Evropy a dalších zemí, např. Indie a Brazílie. Např. v Německu bude základ stát jen 7 200 eur, přičemž už základní výbava je bohatší než u nás: přední airbagy a ABS. Po srovnání stejně vybaveného Loganu u nás dojdeme k závěru, že Logan bude v Německu nepatrně levnější.

Prvním trhem, na který se Logan dostane, bude Francie – 9. června. O pár dnů později, 16. června vstoupí Logan na španělský trh, 17. června se začne prodávat v Německu. Do konce října tohoto roku budou mít možnost koupit levný, ale velký vůz také zákazníci v Belgii, Holandsku, Itálii, Rakousku Śvýcarsku. V roce 2010 plánuje Renault prodávat okolo milionu Loganů ročně - to je dvakrát více, než kolik vyrobí naše Škodovka všech modelů dohromady.

O tom, že o Logan bude zájem, není pochyb. V rumunském tisku už koluje historka, podle níž antverpský obchodník Bruno Pollet objednal mimo mimo oficální dovozní síť 45 vozů s tím, že je prodá za dva až tři měsíce. Jaké ale bylo jeho překvapení, když zásoba vozů zmizela už za dva dny...

Tip: Český ceník Loganu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků