Dacia Logan dobývá západní Evropu

Už několikrát jsme na AutoRevue.cz zmínili, že se Dacia Logan nebude prodávat pouze na méně náročných trzích jako střední a východní Evropa, jižní Amerika, Maroko či Rusko, ale že zamíří také do západní Evropy a dalších zemí, např. Indie a Brazílie. Např. v Německu bude základ stát jen 7 200 eur, přičemž už základní výbava je bohatší než u nás: přední airbagy a ABS. Po srovnání stejně vybaveného Loganu u nás dojdeme k závěru, že Logan bude v Německu nepatrně levnější.

Prvním trhem, na který se Logan dostane, bude Francie – 9. června. O pár dnů později, 16. června vstoupí Logan na španělský trh, 17. června se začne prodávat v Německu. Do konce října tohoto roku budou mít možnost koupit levný, ale velký vůz také zákazníci v Belgii, Holandsku, Itálii, Rakousku Śvýcarsku. V roce 2010 plánuje Renault prodávat okolo milionu Loganů ročně - to je dvakrát více, než kolik vyrobí naše Škodovka všech modelů dohromady.

O tom, že o Logan bude zájem, není pochyb. V rumunském tisku už koluje historka, podle níž antverpský obchodník Bruno Pollet objednal mimo mimo oficální dovozní síť 45 vozů s tím, že je prodá za dva až tři měsíce. Jaké ale bylo jeho překvapení, když zásoba vozů zmizela už za dva dny...

Tip: Český ceník Loganu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků