Dacia Logan dobývá západní Evropu

Už několikrát jsme na AutoRevue.cz zmínili, že se Dacia Logan nebude prodávat pouze na méně náročných trzích jako střední a východní Evropa, jižní Amerika, Maroko či Rusko, ale že zamíří také do západní Evropy a dalších zemí, např. Indie a Brazílie. Např. v Německu bude základ stát jen 7 200 eur, přičemž už základní výbava je bohatší než u nás: přední airbagy a ABS. Po srovnání stejně vybaveného Loganu u nás dojdeme k závěru, že Logan bude v Německu nepatrně levnější.

Prvním trhem, na který se Logan dostane, bude Francie – 9. června. O pár dnů později, 16. června vstoupí Logan na španělský trh, 17. června se začne prodávat v Německu. Do konce října tohoto roku budou mít možnost koupit levný, ale velký vůz také zákazníci v Belgii, Holandsku, Itálii, Rakousku Śvýcarsku. V roce 2010 plánuje Renault prodávat okolo milionu Loganů ročně - to je dvakrát více, než kolik vyrobí naše Škodovka všech modelů dohromady.

O tom, že o Logan bude zájem, není pochyb. V rumunském tisku už koluje historka, podle níž antverpský obchodník Bruno Pollet objednal mimo mimo oficální dovozní síť 45 vozů s tím, že je prodá za dva až tři měsíce. Jaké ale bylo jeho překvapení, když zásoba vozů zmizela už za dva dny...

Tip: Český ceník Loganu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků