Dacia Logan dobývá západní Evropu

Už několikrát jsme na AutoRevue.cz zmínili, že se Dacia Logan nebude prodávat pouze na méně náročných trzích jako střední a východní Evropa, jižní Amerika, Maroko či Rusko, ale že zamíří také do západní Evropy a dalších zemí, např. Indie a Brazílie. Např. v Německu bude základ stát jen 7 200 eur, přičemž už základní výbava je bohatší než u nás: přední airbagy a ABS. Po srovnání stejně vybaveného Loganu u nás dojdeme k závěru, že Logan bude v Německu nepatrně levnější.

Prvním trhem, na který se Logan dostane, bude Francie – 9. června. O pár dnů později, 16. června vstoupí Logan na španělský trh, 17. června se začne prodávat v Německu. Do konce října tohoto roku budou mít možnost koupit levný, ale velký vůz také zákazníci v Belgii, Holandsku, Itálii, Rakousku Śvýcarsku. V roce 2010 plánuje Renault prodávat okolo milionu Loganů ročně - to je dvakrát více, než kolik vyrobí naše Škodovka všech modelů dohromady.

O tom, že o Logan bude zájem, není pochyb. V rumunském tisku už koluje historka, podle níž antverpský obchodník Bruno Pollet objednal mimo mimo oficální dovozní síť 45 vozů s tím, že je prodá za dva až tři měsíce. Jaké ale bylo jeho překvapení, když zásoba vozů zmizela už za dva dny...

Tip: Český ceník Loganu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků