Dacia Logan Cup: sporťák pro začátečníky

Renault Sport Technologies, neboli divize Renaultu, která se věnuje sportovním aktivitám, připravila speciální kit pro Dacii Logan.

Renault patří dlouhé roky k automobilkám, který se významně angažují v motoristickém sportu. Své vozy nasazuje do různých závodů a pořádá i vlastní „Cupy”, které jsou určeny jen pro vozy značky Renault.

Nyní přichází na řadu i dceřiná Dacie, pro kterou byly vytvořeny tři kity Loganu Cup, které umožní majiteli jezdit jakékoli okruhové nebo rallye závody s platnou homologací třídy N. Navíc se bude pořádat vlastní okruhový Dacia Cup pro takto upravené vozy.

Dacia Logan Cup bude dostupná ve třech verzích. Jednou okruhovou a dvěma rallye. Jako základ pro úpravu slouží Logan s motorem 1,6 8V o výkonu 64 kW (90 k) a točivém momentu 128 Nm. Všechny verze byly zbaveny zbytečné výbavy a dostaly klasický FIA rám, skořepinovou sedačku, vícebodové pásy a další dílčí úpravy, které jsou nutné pro vlastní závody.

Díky redukcím v interiéru a použitím lehčích materiálů na různé části bylo dosaženo hmotnosti 1030 kg.

O přenos výkonu na přední kola se nyní stará převodovka Ricardo JH3 s pěti převodovými stupni. Klasická převodovka je pak vybavena posílenou spojkou o průměru 200 mm. Standardně je vůz dodáván s 15" koly z lehké slitiny Toora Competizione s pneu 185/66 a 185/55.

Podvozkové díly pak byly zachovány, jen byly posíleny o silnější stabilizátory a byly vyměněny tlumiče a pružiny, které umožní vlastní nastavení. O zastavení se pak starají přední 259 mm kotouče a zadní 8" bubnové brzdy.

Okruhový kit bude stát 3 960 eur (přibližně 110 tis. Kč). Rallye kit pro silnice pak 3 990 eur (přibližně 110 tis. Kč) a rallye kit pro šotolinu 4 990 eur (přibližně 140 tis. Kč). K ceně je třeba připočítat i vlastní pořízení Dacie Logan 1,6 8V.

Celkově tak lze pořídit homologovaný vůz, byť ve velmi základním provedení a nízkým výkonem vůči objemu za přibližně 300 000 Kč, což je pro začínající závodníky cena vcelku příznivá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dacia Logan Cup
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků