Dacia Duster pro živnostníky přijíždí s novou tváří. Uveze půl tuny nákladu a má diesel i čtyřkolku

Robustní technika, spousta místa uvnitř, rozumná cena, na přání čtyřkolka –  pracovní verze oblíbené „Dachny“ hezky prokoukla.

Celá značka Dacia nedávno prošla změnou vizuální identity. Jejím hlavním prvkem je nové logo „Dacia Link“ tvořené písmeny D a C, které se nastěhovalo nejprve na dealerství a následně i na všechny jeho modely s výjimkou končícího Lodgy. Proměna se dotkla i užitkové verze Duster Commerical, který v našich končinách a v čtyřmístné verzi známe pod označením N1. Kromě nového symbolu na přídi má také název výrobce písmeny na zádi, lepší sedadla a 8“ infotainment.

Pracovní model nabídne nákladový prostor o kapacitě 1,62 m3 u předokolky a 1,56 m3 pro čtyřkolku. Dovnitř uložíte předměty o délce až 1792 mm a s maximální šířkou 1247 mm. Při práci a podnikání majitelé ocení dřevěnou podlahu místo zadních sedadel, odolnou dělicí mříž, úchytná očka a odnímatelný kryt celého nákladového prostoru, který společně se zatmavenými zadními okny skryje převážené předměty před nenechavci a zvědavci. Užitečné zatížení je v závislosti na verzi až 503 kilogramů.

K praktičnosti přispějí i tmavé hagusy, za prací se pak můžete vydat téměř kamkoliv díky hloubce brodění 450 mm a 210mm světlé výšce. Vůz bude k dostání s litrovým benzinovým tříválcem TCe s 67 kW (90 k), čtyřválcovou 110kW (150k) patnáctistovkou s automatem EDC nebo naftovým Blue dCi 1.5 o výkonu 85 kW (115 k), k němuž můžete dostat pohon 4x4. K prvním zákazníkům by měl užitkový Duster dorazit koncem letošního roku.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

Diskuze (21) Další článek: Toyota odmítla výměnu motoru u téměř nové GR86. Důvod snad dealer nemohl myslet vážně!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,