Dacia Duster přes noc přišla o cenovou výhodu. Její pozici v Česku to ale nemění

Nová Dacia Duster za 220 tisíc je minulostí. Nejlevnější provedení s litrovým motorem nyní vychází o 50.000 Kč dráž, i tak si ale vůz drží pozici nejlevnějšího SUV na českém trhu.

V polovině dubna se českému zastoupení automobilky Dacia povedl zajímavý kousek – ceny modelu Duster stlačilo nejníže v historii, dokonce pod úroveň celé řady malých městských vozů (segment B). Nejnižší ceny 219.900 Kč bylo docíleno slevou ve výši 20.000 Kč a zvýhodněním 30.000 Kč v případě, že jste při nákupu využili značkové financování Premium, a navíc platila pouze pro skladové vozy s litrovým motorem TCe. Takových vozů bylo zhruba sedm set.

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

České zastoupení Dacie neudělalo chybu v objednávce, ale naopak si dobře spočítalo, že takový počet dusterů mu pomůže udržet průměrné emise CO2 na požadované hodnotě, což bylo ale podle všeho jen dočasné řešení. Podle informací, které se minulý týden objevily na facebooku RNews.cz, stránce pro fanoušky Renaultů a Dacií, přijde duster o motor 1.3 TCe, který výrazně překračuje průměrných 95 gramů emisí COa „bohužel“ je o něj zájem. Případné pokuty se totiž počítají z reálně prodaných vozů.

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Motor 1.3 TCe je zatím v nejnovějším ceníku (platí od 1. července) k dohledání, ale až zmizí, zůstane v nabídce pouze jediná čtyřkolka, a sice s motorem 1.5 dCi o výkonu 85 kW. Dle aktuálního ceníku se tak bavíme o autě za nejméně 443.900 Kč, což ale oproti výkonově slabší verzi motoru 1.3 TCe (96 kW) není o tolik více (začíná na 439.900 Kč). Nicméně možnost pro ty, kteří chtějí benzinového dustera s pohonem 4x4, zřejmě zmizí.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Už na konci června byly podle našich informací zvýhodněné litrové dustery téměř pryč a nový ceník to jenom dokládá. Dacia v Česku ukončila akci na skladové vozy a duster s litrovým motorem tak stojí nejméně 269.900 Kč. Zároveň zůstává minimální příplatek za LPG u motoru 1.0 TCe/74 kW. Oproti verzi spalující pouze benzin stojí o 10.000 Kč více.

Podívejte se, jak se vyrábí Dacia Duster. Video ukazuje detailně rozsáhlý proces

Podívejte se, jak se vyrábí Dacia Duster. Video ukazuje detailně rozsáhlý proces

Navzdory ukončení akce na litrové skladovky zůstává Dacia Duster nejlevnějším SUV na českém trhu. A sice s náskokem téměř třicet tisíc korun na druhé Suzuki Ignis, které po faceliftu zdražilo z původních 252.900 Kč. Jak vypadá a jakou má nejlevnější duster na našem trhu výbavu, jsme si ukázali koncem června, kdy ještě platil zvýhodněný ceník. Vůz má v podstatě jen to nejnutnější, v Česku se ale stále evidentně najdou zákazníci, kteří ho ocení.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků