Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

Že letošní rok nebyl úplně jednoduchý, víme asi všichni. Čínská chřipka, jejíž dopady jsme v Česku začali pociťovat hned zkraje roku, se výrazně dotkla také naší práce. Rušily se autosalony, prezentace nových automobilů a řada očekávaných akcí se přesunula na internet. Přestože se ale příchod spousty automobilových novinek na trh opozdil, pořád bylo co testovat.

Dacia Duster mohla vypadat i takto. Starý koncept má od dnešního SUV daleko

Dacia Duster mohla vypadat i takto. Starý koncept má od dnešního SUV daleko

V roce 2020 jsme na Autorevue.cz vydali přes 70 redakčních testů, jízdních dojmů i zajímavých ohlédnutí za staršími vozy zejména české produkce. Oproti roku 2019 jsme stran testů byli o malinko produktivnější než loni, rozdíl ale nebyl tak velký, abychom z toho dělali vědu. I pro příští rok pro vás plánujeme testy těch nejzajímavějších aut, které je možné u nás pořídit, a přestože se do testovacích flotil dostává čím dál více hybridních a elektrických vozů, nadále budeme myslet i na milovníky motorů s velkými objemy.

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Kdo by si myslel, že z pohledu čtenářů bude největší zájem o luxusní limuzíny a drahá SUV, ten by byl na omylu. Co se redakčních testů na Autorevue.cz v letošním roce týče, všem to natřela Dacia Duster s předním pohonem, manuální převodovkou a litrovým motorem TCe spalujícím benzin i LPG. Je to levné, spolehlivé a prostorné auto, se kterým můžete jezdit opravdu za málo. A stále trvám na svém názoru, že bych si ho klidně koupil.

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacie se u nás obecně těší velké oblibě, že ale duster druhé generace, který je na českém trhu už tři roky, porazí i čtvrtou generaci Škody Octavia, to mě samotného překvapilo. Třetím nejčtenějším testem byl rovněž duster, ovšem s motorem 1.0 TCe výhradně na benzin. Vyšel o něco později než první test nové octavie, přesto nebyl od druhé příčky příliš vzdálený.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Škodovek bylo v první desítce nejčtenějších testů roku 2020 dost, vedle nové octavie také Superb Scout a Citigoe iV. Překvapil i Peugeot 2008 s naftovým motorem či jeho naprostý opak v podobě amerického pick-upu RAM 1500 Longhorn s motorem V8 5.7 HEMI. Dvacítku testů, o které byl letos na Autorevue.cz největší zájem, si můžete připomenout v přiložené galerii.

Dacia Duster

Rumunské SUV Dacia Duster přesvědčuje jednoduchou, ale robustní technikou, pohonem všech kol z Nissanu X-Trail a především vstřícnou cenovou politikou. Nejlevnější verze mají pohon pouze předních kol.

Ceny • Dacia Duster na LPG • Minitest Dacia Duster 1.0 TCe • Jak se vyrábí Dacia Duster • Test Dacia Duster 1.0 TCe LPG

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 21 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků