Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

Že letošní rok nebyl úplně jednoduchý, víme asi všichni. Čínská chřipka, jejíž dopady jsme v Česku začali pociťovat hned zkraje roku, se výrazně dotkla také naší práce. Rušily se autosalony, prezentace nových automobilů a řada očekávaných akcí se přesunula na internet. Přestože se ale příchod spousty automobilových novinek na trh opozdil, pořád bylo co testovat.

Dacia Duster mohla vypadat i takto. Starý koncept má od dnešního SUV daleko

Dacia Duster mohla vypadat i takto. Starý koncept má od dnešního SUV daleko

V roce 2020 jsme na Autorevue.cz vydali přes 70 redakčních testů, jízdních dojmů i zajímavých ohlédnutí za staršími vozy zejména české produkce. Oproti roku 2019 jsme stran testů byli o malinko produktivnější než loni, rozdíl ale nebyl tak velký, abychom z toho dělali vědu. I pro příští rok pro vás plánujeme testy těch nejzajímavějších aut, které je možné u nás pořídit, a přestože se do testovacích flotil dostává čím dál více hybridních a elektrických vozů, nadále budeme myslet i na milovníky motorů s velkými objemy.

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Kdo by si myslel, že z pohledu čtenářů bude největší zájem o luxusní limuzíny a drahá SUV, ten by byl na omylu. Co se redakčních testů na Autorevue.cz v letošním roce týče, všem to natřela Dacia Duster s předním pohonem, manuální převodovkou a litrovým motorem TCe spalujícím benzin i LPG. Je to levné, spolehlivé a prostorné auto, se kterým můžete jezdit opravdu za málo. A stále trvám na svém názoru, že bych si ho klidně koupil.

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacie se u nás obecně těší velké oblibě, že ale duster druhé generace, který je na českém trhu už tři roky, porazí i čtvrtou generaci Škody Octavia, to mě samotného překvapilo. Třetím nejčtenějším testem byl rovněž duster, ovšem s motorem 1.0 TCe výhradně na benzin. Vyšel o něco později než první test nové octavie, přesto nebyl od druhé příčky příliš vzdálený.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Škodovek bylo v první desítce nejčtenějších testů roku 2020 dost, vedle nové octavie také Superb Scout a Citigoe iV. Překvapil i Peugeot 2008 s naftovým motorem či jeho naprostý opak v podobě amerického pick-upu RAM 1500 Longhorn s motorem V8 5.7 HEMI. Dvacítku testů, o které byl letos na Autorevue.cz největší zájem, si můžete připomenout v přiložené galerii.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků