Dacia definitivně mění styl. Auta s novými logy a lakem dorazí koncem roku

Změna vizuální identity je u rumunské značky v plném proudu. Vozy s novou tváří objednáte od 16. června.

V polovině loňského roku se v komunikaci Dacie začalo objevovat nové logo, letos na jaře prošla vizuální proměnou dealerství a nyní je řada na autech samotných. Přídě celého portfolia modelů ponesou znak, kterému značka říká Dacia Link – jednoduché propojení písmen D a C. Po stranách bude doplněn bílými horizontálními lištami, kontrastujícími s tmavým plastem čelních masek. Emblém najdeme i na středech kol. Vzadu se objeví logotyp Dacia v jednoduchém a snadno rozpoznatelném písmu, odpovídajícímu novému znaku.

Změna má znázorňovat jednoduchost a nutné minimum bez pozlátka a kudrlinek – nové označení tak odpovídá duchu značky. Do nabídky dále přibyl nový zelený lak Lichen Khaki v odstínu mechu, pro Sandero Stepway a Duster pak budou k dostání střešní ližiny, okrasné prvky předního a zadního nárazníku plus zrcátka v šedé barvě Monolith Grey.

V novém provedení budou dodány vozy objednané od 16. června, které dorazí k zákazníkům do konce roku 2022. Pokud máte na novou Dacii zálusk, pospěšte si – od roku 2023 se automobilka stane první značkou skupiny Renault s maximální rychlostí omezenou na 180 km/h.

Dacia Duster

Rumunské SUV Dacia Duster přesvědčuje jednoduchou, ale robustní technikou, pohonem všech kol z Nissanu X-Trail a především vstřícnou cenovou politikou. Nejlevnější verze mají pohon pouze předních kol.

Ceny • Dacia Duster na LPG • Minitest Dacia Duster 1.0 TCe • Jak se vyrábí Dacia Duster • Test Dacia Duster 1.0 TCe LPG

Diskuze (29) Další článek: Citroën skutečně postaví elektrickou mikrobuginu My Ami Buggy. Dostane se na 50 šťastlivců

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,