CZECH TRUCK PRIX 2001

O prvním zářiovém víkendu se na mosteckém autodromu konaly závody Evropského poháru tahačů. Letošní ročník se odlišoval způsobem bodování, kdy se po šesti letech řazení do dvou skupin, vrátil k bodování ve třech skupinách - Race Truck, Super Race Truck skupiny A a B.
CZECH TRUCK PRIX  2001

Odlišoval se ale také počtem českých reprezentantů, letos startovali pouze dva - František Vojtíšek a Stanislav Matějovský. Ovšem kromě týmů zmiňovaných jezdců nás zastupovala ještě stáj Buggyra, v jejímž čele stojí dvojnásobný evropský šampion v závodech tahačů Martin Koloc. Za tento tým na závodech startoval německý jezdec Gred Körber.

František " Frankie" Vojtíšek zažíval v sobotu na vlastní kůži, co to znamená být jednou dole a jednou nahoře. Nejprve suveréně zvítězil v kvalifikačním závodě, aby se vzápětí dozvěděl, že bude penalizován deseti vteřinami za překročení rychlosti. Čekala ho tedy čtvrtá startovní pozice v pohárovém závodě.

Samotný závod provázel hustý a setrvalý déšť a hlasitá podpora fanoušků, kteří doufali, že Frankie dosáne alespoň třetího místa. Hned na začátku však vypadl Němec Lenz, který nezvládl svůj stroj na kluzkém povrchu a hned poté byl, do té chvíle vedoucí Bernau, penalizován za předčasný start . Tím se náš jezdec dostal na druhé místo. Rakušan Allgäuer vydržel setrvalému tlaku Vojtíška odolávat po pět kol, potom se v zatáčce dostal mimo trať a Frankimu pak stačilo dojet si pro vítězství.

V neděli paradoxně počasí našemu jezdci nepřálo - bylo totiž sucho. On sám říká, že má raději mokrou dráhu a svá slova také vzápětí potvrdil, když v kvalifikaci dojel až na pátém místě. V hlavním závodě se mu pak vedlo lépe a svou dravou jízdou a také trochu díky odstoupení Němce Lenze dosáhl pěkného třetího místa. V celkovém hodnocení si udržel pátou příčku.

Stanislav Matějovský měl v průběhu závodů starosti s motorem. Dokonce nastala situace, kdy kvalifikační závod jel s ne zcela opraveným vozem, přesto zajel velmi dobře - obsadil třetí místo. V samotném závodě třídy B pak suveréně zvítězil a upevnil si tak vedoucí pozici v celkovém hodnocení.

Stáj Buggyra zklamala sebe i diváky. Přes velká očekávání a přípravy nedokončil Körber ani jeden ze závodů. Oba předčasně ukončil pro poruchu vozu. Úvodní a testovací sezona tedy nevychází tak, jak si stáj představovala, ale podle vlastních slov, nezoufá si a s nadějí se připravuje na další závody.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků