Cupra vytvořila speciální edice Formentor a Ateca Tribe. Už známe i české ceny

V hlavních rolích nápaditost, energie a moderní design: Výroba stylových provedení začne ještě letos.

Už tak nepřehlédnutelné vozy Cupra Formentor a Ateca mohou být ještě výraznější. V Barceloně jim výrobce dodal šmrnc v „kmenovém“ duchu. Formentor Tribe Edition bude k dispozici s variantami pohonu s označením VZ, zvenčí jej poznáte podle tmavě chromovaného nápisu Cupra, specifické masky chladiče, ochranných lišt a krytů zpětných zrcátek. K dostání bude v nové šedé barvě Cliff a jezdí na 19“ kolech v matně černém odstínu Sport Black.

Uvnitř se můžete těšit na čalounění sedadel tkaninou z mikrovláken Dinamica a kůží Nappa, pedály jsou z tmavého hliníku. Sériová výbava pak zahrnuje například systém Travel Assist, bezdotykové ovládání pátých dveří, Top view kamery nebo přihrádku pro bezdrátové nabíjení telefonu.

Cupra Ateca Tribe Edition se od jiných verzí liší nabídkou laků v odstínech černá Magic a zelená Camouflage. Její 20“ kola kombinují matně černou a měděnou barvu, s nimiž ladí rovněž měděné brzdové třmeny Brembo. Nápis Cupra je vyveden v černém chromu. Sedadla jsou čalouněna látkou s mikrovlákny Dinamica v černém a šedém odstínu. Vyšší komfort zajistí standardně dodávaná elektricky nastavitelná sedačka řidiče s možností uložit si její polohu (a pozici zpětných zrcátek) do paměti vozu.

Výroba obou modelů ve verzi Tribe startuje již koncem letošního roku, Ateca začíná na 1.574.900 Kč (2.0 TSI DSG 4WD, 221 kW/300 k) a Formentor startuje 1.239.900 Kč (2.0 TSI DSG, 180 kW/245 k).

Diskuze (1) Další článek: Vozy Mercedes-Benz už ve Stuttgartu parkují úplně samy. Řidiči si je dokonce mohou na dálku i přivolat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,