Cupra Terramar se představila svým tvůrcům. Začne se vyrábět za dva roky v továrně pro Audi TT

První elektrifikované SUV automobilky Cupra se bude vyrábět v Maďarsku. Jde o rozšíření vztahů této značky s Audi.

Nové SUV španělské automobilky Cupra jsme prozatím viděli pouze jen tak letmo, nyní už však máme další fotografie, které byly značkou vypuštěny přímo z jeho továrny, kterou je Audi Hungaria v maďarském Rábu. Mimo Cupru Terramar tady vznikají kompletní modelové řady Audi TT a Q3. Dále zde vznikají Audi A3 v karosářských provedeních Cabriolet.

Terramar je první elektrifikované SUV značky, které zde bylo představeno zaměstnanců, aby viděli, co je v budoucnu čeká. Sériová výroba se totiž rozběhne až během roku 2024. Na místě pochopitelně nesměli chybět předseda představenstva značky Cupra Wayne Griffiths, ale ani Zoltán Les, člen představenstva společnosti Audi Hungaria odpovědný za výrobu automobilů.

„Jsme rebelové se skvělou vizí a nekonvenčním myšlením. Společně dokážeme velké věci. Tento model kombinuje emoce, sofistikovanost a sportovnost s elektrifikací. Terramar nás posouvá směrem k trhu SUV, který je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v Evropě. Společně s vámi, Kmenem Cupra Audi Hungaria, budeme vyrábět tuto jedinečnou ikonu, která dokonale zrcadlí DNA značky Cupra,“ uvedl Wayne Griffiths.

O autě víme třeba to, že bude mít na délku 4,5 metru a pohánět ho bude spalovacími motory i novou generací plug-in hybridních pohonů umožňujících dojezd cca 100 km ve výhradně elektrickém režimu. Jméno Terramar dostal model podle lokality, kde Cupra začala před pár lety svou novou životní etapu.

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

Diskuze (1) Další článek: Skvělá Kia Stinger se loučí s naším trhem. V Česku se jí prodaly desítky, objednávky na náhradu se už hrnou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz