Cupra se pustí do náročného EV motorsportu. Potřebuje však ještě odvážnou ženu

Nový motorsport pošle elektromobily do toho nejtěžšího terénu. Cílem je zvyšovat povědomí o klimatických změnách.

Španělská značka Cupra se obuje do dalšího motorsportu. Své závodní zaměření nyní potvrdí v další disciplíně, kterou je seriál Extreme E. Jak asi tušíte, jde o závody elektromobilů. Hlavním partnerem závodního týmu bude automobilový úpravce ABT Sportsline.

Extreme E jsou závody elektrických off-roadů, které odstartují v příštím roce. Z pohledu ekologie budou toto takové „hodné“ závody. Místa konání jsou pečlivě vybrána, aby zvyšovala povědomí o klimatických změnách planety. Pojede se tak třeba v Grónsku či Nepálu, což jsou místa, která jsou touto problematikou prý silně ovlivněna.

Supercharge je nová soutěž elektrických crossoverů. 670 koní, pohon 4x4 a skokánky

Supercharge je nová soutěž elektrických crossoverů. 670 koní, pohon 4x4 a skokánky

„Cupra a Extreme E sdílejí stejný postoj vyzyvatele a touhu dokázat, že elektrifikace a sport se k sobě perfektně hodí. Tento druh partnerství podporuje naši cestu k elektrifikaci. V jejím rámci budeme od začátku roku 2021 nabízet 2 externě nabíjitelné hybridní modely, které ve druhé polovině příštího roku doplní náš první elektromobil Cupra el-Born,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti Seat a značky Cupra.

Sportovní elektromobil se základy v Seatu el-Born můžeme očekávat během příštího roku. Ale zpět k Extreme E. Pravidla závodu jasně udávají, že jezdci musí být dva a zastoupena musí být obě pohlaví. Jako první jezdec byl potvrzený Mattias Ekström, mistr světa v rallyecrossu a DTM a ambasador značky Cupra. Nyní tedy chybí už jen závodnice.

Cupra Formentor s pětiválcem z Audi RS 3? Rudý prototyp má vážně skvělý zvuk

Cupra Formentor s pětiválcem z Audi RS 3? Rudý prototyp má vážně skvělý zvuk

„Extreme E je kombinací dálkové automobilové soutěže a rallyecrossu. Účastníci pojedou ve velmi rozmanitých prostředích po trasách vytyčených pomocí GPS. Tento sportovní formát je velmi slibný pro vývoj elektromobilů, protože poskytuje cenná data, která umožní optimalizovat osobní elektromobily například v oblastech softwaru a rekuperace,” řekl Ekström. 

Bližší informace o závodním vozu prozatím nepadly. Cupra zatím jen připomněla svůj silniční závoďák e-Racer. Start první sezóny tohoto závodu je naplánovaný hned zkraje příštího roku.

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků