Cupra opět láká na svůj elektrický koncept. Nyní ukazuje stylový interiér

Samostatný elektrický model značky Cupra už pomalu odhaluje také svůj interiér. Ke všemu již známe oficiální datum premiéry.

Sportovní podznačka Seatu se dále rozjíždí směrem k vlastním modelům a nadále drží zájem v kategorii SUV. Předzvěstí dalšího počínání bude chystaný koncept SUV, který nastartuje cestu za prvním produkčním elektromobilem Cupry. Dříve nám Španělé ukázali částečné křivky karoserie vozu, teď dávají nahlédnout do interiéru.

Na ostře řezaný exteriér má styl kabiny navazovat a koncept uvnitř zaujme „vytříbenými materiály a vyspělou technikou“. Cupra tak bude v interiéru kombinovat například uhlíkové kompozity a měděné dekory s hi-tech zaměřením dnešních vozů – před řidičem se objevuje digitální přístrojový štít a taky sportovní multifunkční volant s dotykovými plochami a voliči jízdních režimů.

Cupra Formentor detailněji: Výkonné hybridní SUV se poprvé ukazuje v akci

Cupra Formentor detailněji: Výkonné hybridní SUV se poprvé ukazuje v akci

O technice elektrického konceptu zatím Cupra neříká ani slovo. Novinku ovšem popisuje jako vysokovýkonné SUV se siluetou kupé. Uvidíme tedy, zda půjde o čistě designové cvičení, nebo dosud nepojmenovaná studie předvede i možné technické schopnosti Cupry na poli elektromobilů.

Živou premiéru si sice elektrický koncept Cupry odbude na autosalonu ve Frankfurtu, ještě před tím se ale veřejnosti ukáže v rámci on-line premiéry 2. září.

Galerie doplněna o Cupru Formentor.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků