Cupra Leon přijede jako plug-in hybrid. Dočkáme se i čtyřkolky s původem v Golfu R?

Seat se už chystá na uvedení nové generace Leonu, což také znamená, že se později dočkáme jeho ostré verze od značky Cupra. O novém hot hatchi máme další informace.

Premiéra nové, v pořadí již čtvrté generace Seatu Leon je plánovaná už na konec ledna. Sourozenec nového VW Golf a Škody Octavia na identické platformě se rovněž dočká i mild-hybridní a plug-in hybridní techniky. Co se ovšem týká hot hatche na základě nového Leonu, již kompletně pod taktovkou značky Cupra, ten má vykročit právě druhou zmiňovanou cestou.

Nový Seat Leon na sebe láká ve videu. Odhaluje možná víc, než by sám chtěl

Nový Seat Leon na sebe láká ve videu. Odhaluje možná víc, než by sám chtěl

Jak lze očekávat, nejostřejší Leon už tedy seženete výhradně jako Cupru, přičemž výchozím bodem sportovního hatchbacku má být podle britského Autocaru ústrojí kombinující benzinový čtyřválec 1.4 TSI s elektromotorem pro celkový výkon 245 koní (180 kW). S baterií o kapacitě 13 kWh by pak mohla Cupra Leon ujet až 56 kilometrů čistě na elektřinu.

V rámci dynamiky se mluví o akceleraci z nuly na 100 km/h za přibližně 6,5 vteřiny. Cupra Leon přitom stejně jako standardní Seat Leon přijede již výhradně s pětidveřovou karoserií hatchbacku nebo jako praktické kombi. A komu by výkon elektrifikovaného hot hatche nepřišel zrovna lákavý, později by mohla Cupra jméno Leon posunout na ještě vyšší úroveň.

Seat se možná zcela přejmenuje na Cupru. VW z něj chce udělat prémiovou značku

Seat se možná zcela přejmenuje na Cupru. VW z něj chce udělat prémiovou značku

Spekuluje se totiž o návratu Cupry R, respektive Leonu R, tedy vůbec nejsilnější variace španělského hatchbacku. Stejně jako v minulosti by přitom sdílel techniku s VW Golf R, v tomto případě s jeho nejnovější v budoucnu příchozí generací. A jak je u modelů R od VW zvykem, Leon R by rovněž nabídl pohon všech kol a minimálně 300 koní (221 kW).

Zda se i tady ukáže jistá forma elektrifikace, to ukáže právě až nový Golf R. Přichází ale informace, že taková verze Cupry Leon by zůstala jako limitovaná edice s omezenou produkcí. Každopádně uvidíme, premiéry standardní Cupry Leon bychom se měli dočkat letos na podzim.

V galerii Seat Leon Cupra R (2018).

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků