Cupra Formentor VZ5 v limitované edici nabídne jinak nedostupné prvky. Dostane je 999 vozů a ani jeden navíc

Formentor VZ5 je sám o sobě exkluzivní model. Limitované edice dává vybraným vozům ještě osobitější charakter.

Formentor je první model navržený podle specifické DNA Cupry. Nejlépe jeho dravost a potenciál ukazuje vrcholná verze VZ5 s pětiválcem objemu 2,5 litru. Díky výkonu 390 koní a točivému momentu 480 Nm vynikne dynamické naladění adaptivního podvozku i rychlé reakce automatické převodovky. Těsné soužití s vozem zajišťuje progresivní řízení.

Formentor VZ5 je určen těm, kteří chtějí jen to nejlepší, a i zde se můžete cítit ještě výjimečněji. Stačí si vůz pořídit v edici Taiga Grey limitované na 999 kusů. Pro jejich karoserii byl namíchán speciální šedý lak Taiga. Vůz má v základní výbavně adaptivní Matrix LED světlomety, které v závislosti na okolí mění rozvržení paprsku. Díky tomu může mít řidič puštěná nepřetržitě dálková světla, aniž by oslňoval protijedoucí vozidla.

S unikátním lakem je sladěný také interiér, jehož sedadla nesou hnědou kůži Nappa. Ta je doplněna ozdobnými prvky černého materiálu Dinamica a skrz perforaci prosvítá měděný podklad. Dominantou je gravírované pořadové číslo vozu na výplni dveří.

Výroba limitované edice Taiga Grey byla zahájena tento týden v montážním závodě Martorell. Celkem z výrobní linky sjede 7000 kusů Formentoru VZ5.

Diskuze (1) Další článek: První nový Jaguar C-Type Continuation je hotov. Jeho výroba trvala 3000 hodin

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,