Cupra Formentor se ukazuje v oficiálním videu. Ke vstupu na český trh už nemá daleko

Cupra Formentor bude na českém trhu dostupná v říjnu letošního roku. Zastoupení se připomíná oficiálním videem.

Na novou Cupru Formentor, první samostatný model španělské automobilky, jsme se podívali již během zrušeného ženevského autosalonu. Ostré SUV od té doby stříhá metr a chystá se vyrazit k prvním zákazníkům. Na konci června proběhly poslední testy a na vybraných trzích je již možné vůz objednávat.

Nová Cupra Formentor oficiálně: Němečtí kuchaři zaučili i španělského nováčka

Nová Cupra Formentor oficiálně: Němečtí kuchaři zaučili i španělského nováčka

K nám dorazí v říjnu a utká se s dalšími ostrými SUV. Cupra Formentor bude v nejvyšší specifikaci disponovat výkonem 228 kW (310 koní) a točivým momentem 400 N.m. Dravé motorizaci bude sekundovat i již dříve potvrzený plug-in hybrid. 

Ten vychází ze známé čtrnáctistovky o výkonu 110 kW (150 koní) spárované s elektromotorem. Kombinovaný výkon má činit 180 kW (245 koní). Silnější dvoulitr bude mít pohon všech kol, obě motorizace pak budou mít sedmistupňovou  převodovku DSG.

Cupra Formentor se chystá do výroby. K prvním zákazníkům se dostane na podzim

Cupra Formentor se chystá do výroby. K prvním zákazníkům se dostane na podzim

Automobilka informuje, že ve standardní výbavě najdete 19“ kola, velké brzdy Brembo, sportovní sedadla či sportovní volant. Pokud se chcete na přítomnost vozu na českých silnicích nalákat, můžete si níže pustit video od českého zastoupení, které odhaluje jeho zásadní prvky.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 78 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků