Cupra Formentor s pětiválcem má českou cenu! Je dražší než dárce techniky a dlouho tu nebude

Formentor je hit. Nyní už má kompletní nabídku motorů, bohužel však jen po omezenou dobu.

Formentor je prvním samostatným automobilem španělské sportovní automobilky Cupra. Atletické SUV bylo trefou do černého, v roce 2021 si jej pořídilo na českém trhu 569 zákazníků, tedy mnohonásobně víc než ostatních modelů automobilky. Na tu největší pecku pod kapotou se přitom až do teď čekalo. Vrcholem byl dosud čtyřválcový dvoulitr, nyní na český trh vstupuje hřmotný pětiválec.

Pět válců, objem 2,5 litru a výkon 287 kW (390 koní) v 5700 otáčkách za minutu a točivý moment 480 N.m ve 2250 otáčkách. To je ve zkratce Cupra Formentor VZ5, která vznikla pouze v limitované edici. Na stovku dokáže zrychlit za 4,2 sekundy, o více jak půl sekundy rychleji než dvoulitr. Maximální rychlost je pak omezena na 250 km/h. Je to vždy čtyřkolka s převodovkou DSG.

Zájemci o vrcholnou verzi Cupry Formentor si připraví nejméně 1.789.900 Kč. Od dvoulitru je to tedy odskok 390 tisíc korun. Pro porovnání můžeme také uvést, že nové Audi RS 3 Sportback se stejným motorem vyjde na 1.583.900 Kč. Oproti slabším verzím se pak vrcholný Formentor může pochlubit i nějakou tou výbavou navíc.

Vedle benefitu v podobě jednoho válce a 80 koní tak získáte oproti dvoulitru ještě šestipístkové brzdy Akebono, 20palcová leštěná kola z lehkých slitin Exclusive Copper, režim pro driftování a karbonové aerodynamické doplňky na předním a zadním nárazníku. Verze vznikne pouze 7000 kusů a ty nejsou jen pro nás, tak neotálejte.

Diskuze (31) Další článek: Nissan Juke žije a v Česku je stále výhodný. Nyní se spojil s novým Batmanem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,