Cupra Formentor prošla úpravou od ABT. Má 370 koní a zrychluje jako Cayman GTS

Pokud je vám standardních 310 koní z původního modelu málo, můžete ho svěřit německé tuningové dílně.

První samostatný model automobilky Cupra padl do rukou tuningových nadšenců z ABT. Ti se na něj podívali nejen po stránce vzhledu, ale i po stránce výkonu. Díky softwarové úpravě ABT Engine Control nyní dostanete z Cupry Formentor 2.0 TSI celkem 272 kW (370 koní) a 450 N.m točivého momentu.

Nejlevnější Cupra Formentor dorazila do ČR. Má manuál, přední pohon a 150 koní

Nejlevnější Cupra Formentor dorazila do ČR. Má manuál, přední pohon a 150 koní

To je oproti výchozí specifikaci zlepšení o 60 koní. ABT také informuje, že zrychlení z 0 na 100 km/h se zlepšilo na 4,6 sekundy, což je hodnota shodná s Porsche Cayman GTS. Na konci tohoto čtvrtletí pak bude možné objednat ještě sportovní výfukové koncovky, které dodají zvuku SUV větší grády. Zájemci mohou zvolit i nové pružiny, které sníží světlou výšku vozu o 35 mm.

V neposlední řadě nabízí ABT i vlastní kola, která jsou pro Cupru Formentor připravena ve velikostech 19 a 20 palců. Na fotografiích vidíte kola ABT GR o velikosti 20 palců. Ceny za jednotlivé komponenty vám ABT prozradí po vyplnění formuláře. Většinou ale nechce o horentní sumy.

Nová Cupra Leon přijela do Česka. Zatím jako plug-in hybrid s cenou přes milion

Nová Cupra Leon přijela do Česka. Zatím jako plug-in hybrid s cenou přes milion

Cupra Formentor s motorem 2.0 TSI startuje na částce 1.334.900 Kč a jedná se o vrchol nabídky. Slabší patnáctistovku vám ABT zatím neupraví, to samé platí i o plug-in hybridní verzi 1.4 e-Hybrid. To ale nemusí trvat dlouho, první plug-in hybrid upravený od ABT již existuje a jde o Audi Q5 55 TFSI e.

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků