Cupra Formentor detailněji: Výkonné hybridní SUV se poprvé ukazuje v akci

První samostatný model Cupry se ukazuje na místě, podle něhož byl pojmenován. Technické detaily chystané novinky zatím zůstávají u plug-hybridního ústrojí.

Jako statický koncept se Cupra Formentor ukázala již letos na autosalonu v Ženevě. Nyní nám ale sportovní značka Seatu ukazuje dynamicky střižené SUV rovněž v akci, a to příhodně na mysu a poloostrovu Formentor na Mallorce. Samozřejmě ale víme, že první samostatný model Cupry u konceptu nezůstane.

Nová Cupra Leon bude hybrid o výkonu 245 koní. Pohon si vypůjčí z Formentoru

Nová Cupra Leon bude hybrid o výkonu 245 koní. Pohon si vypůjčí z Formentoru

Zevnějšek Formentoru se zřejmě dočká jen minimálních změn, jeho sériová verze je oficiálně chystaná na rok 2020. A pokud všechno vyjde podle plánu, sportovní SUV později nabídne hned několik zajímavých motorizací.

Prozatím má tedy Cupra pod kapotou Formentoru plug-in hybridní ústrojí s dosud neupřesněným benzinovým čtyřválcem. Čeká se 1,5 litrové přeplňované TSI v podobné konfiguraci s elektromotorem jako ve studii Škoda Vision RS. Uváděný výkon SUV je tedy 180 kW (245 koní) a síla putuje přes automat DSG na všechna kola.

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Nechybí taky nastavitelný podvozek DCC, uzávěrka diferenciálu a progresivní řízení. K plug-in hybridní variantě dále Cupra zmiňuje i možnost jízdy čistě na elektřinu. V tomto režimu je udávaný dojezd podle testovacího cyklu WLTP až 50 kilometrů.

Jak už ovšem Cupra dříve uvedla, do Formentoru se má rovněž nastěhovat známé dvoulitrové TSI s výkonem okolo 300 koní (jednotka například z VW Golf R), přičemž koncernovým sdílením motorizací by mohlo dojít na zavedení přeplňovaného pětiválce o objemu 2,5 litru, který můžete znát třeba z Audi RS3 Sportback. Ve výsledku bychom tak čekali další stovku koní navíc.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků