Cupra Formentor detailněji: Výkonné hybridní SUV se poprvé ukazuje v akci

První samostatný model Cupry se ukazuje na místě, podle něhož byl pojmenován. Technické detaily chystané novinky zatím zůstávají u plug-hybridního ústrojí.

Jako statický koncept se Cupra Formentor ukázala již letos na autosalonu v Ženevě. Nyní nám ale sportovní značka Seatu ukazuje dynamicky střižené SUV rovněž v akci, a to příhodně na mysu a poloostrovu Formentor na Mallorce. Samozřejmě ale víme, že první samostatný model Cupry u konceptu nezůstane.

Nová Cupra Leon bude hybrid o výkonu 245 koní. Pohon si vypůjčí z Formentoru

Nová Cupra Leon bude hybrid o výkonu 245 koní. Pohon si vypůjčí z Formentoru

Zevnějšek Formentoru se zřejmě dočká jen minimálních změn, jeho sériová verze je oficiálně chystaná na rok 2020. A pokud všechno vyjde podle plánu, sportovní SUV později nabídne hned několik zajímavých motorizací.

Prozatím má tedy Cupra pod kapotou Formentoru plug-in hybridní ústrojí s dosud neupřesněným benzinovým čtyřválcem. Čeká se 1,5 litrové přeplňované TSI v podobné konfiguraci s elektromotorem jako ve studii Škoda Vision RS. Uváděný výkon SUV je tedy 180 kW (245 koní) a síla putuje přes automat DSG na všechna kola.

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Nechybí taky nastavitelný podvozek DCC, uzávěrka diferenciálu a progresivní řízení. K plug-in hybridní variantě dále Cupra zmiňuje i možnost jízdy čistě na elektřinu. V tomto režimu je udávaný dojezd podle testovacího cyklu WLTP až 50 kilometrů.

Jak už ovšem Cupra dříve uvedla, do Formentoru se má rovněž nastěhovat známé dvoulitrové TSI s výkonem okolo 300 koní (jednotka například z VW Golf R), přičemž koncernovým sdílením motorizací by mohlo dojít na zavedení přeplňovaného pětiválce o objemu 2,5 litru, který můžete znát třeba z Audi RS3 Sportback. Ve výsledku bychom tak čekali další stovku koní navíc.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků