Cupra Formentor detailněji: Výkonné hybridní SUV se poprvé ukazuje v akci

První samostatný model Cupry se ukazuje na místě, podle něhož byl pojmenován. Technické detaily chystané novinky zatím zůstávají u plug-hybridního ústrojí.

Jako statický koncept se Cupra Formentor ukázala již letos na autosalonu v Ženevě. Nyní nám ale sportovní značka Seatu ukazuje dynamicky střižené SUV rovněž v akci, a to příhodně na mysu a poloostrovu Formentor na Mallorce. Samozřejmě ale víme, že první samostatný model Cupry u konceptu nezůstane.

Nová Cupra Leon bude hybrid o výkonu 245 koní. Pohon si vypůjčí z Formentoru

Nová Cupra Leon bude hybrid o výkonu 245 koní. Pohon si vypůjčí z Formentoru

Zevnějšek Formentoru se zřejmě dočká jen minimálních změn, jeho sériová verze je oficiálně chystaná na rok 2020. A pokud všechno vyjde podle plánu, sportovní SUV později nabídne hned několik zajímavých motorizací.

Prozatím má tedy Cupra pod kapotou Formentoru plug-in hybridní ústrojí s dosud neupřesněným benzinovým čtyřválcem. Čeká se 1,5 litrové přeplňované TSI v podobné konfiguraci s elektromotorem jako ve studii Škoda Vision RS. Uváděný výkon SUV je tedy 180 kW (245 koní) a síla putuje přes automat DSG na všechna kola.

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Nechybí taky nastavitelný podvozek DCC, uzávěrka diferenciálu a progresivní řízení. K plug-in hybridní variantě dále Cupra zmiňuje i možnost jízdy čistě na elektřinu. V tomto režimu je udávaný dojezd podle testovacího cyklu WLTP až 50 kilometrů.

Jak už ovšem Cupra dříve uvedla, do Formentoru se má rovněž nastěhovat známé dvoulitrové TSI s výkonem okolo 300 koní (jednotka například z VW Golf R), přičemž koncernovým sdílením motorizací by mohlo dojít na zavedení přeplňovaného pětiválce o objemu 2,5 litru, který můžete znát třeba z Audi RS3 Sportback. Ve výsledku bychom tak čekali další stovku koní navíc.

Seat

Seat byl založen v roce 1950 poté, co se španělská vláda a banky dohodly na spolupráci s Fiatem. První vůz Seat vznikl v roce 1953.

Spolupráce s Fiatem skončila v roce 1982, za čtyři roky do automobilky vlastnicky vstoupil Volkswagen.

Seat Ibiza • Seat Leon •​ Seat Alhambra •​ Seat Ateca •​ Seat Tarraco •​ Seat Arona

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků