Čtyři hvězdy pro Audi A4

Nové Audi A4 (sedan) se podrobilo bariérové zkoušce – crash testu podle Euro NCAP. Na novu A4 čekal jak čelní, tak boční náraz. Vysoké hodnocení v obou zkouškách dokazuje pečlivost konstruktérů nové A4.
Čtyři hvězdy pro Audi A4
Nové Audi A4 (sedan) se podrobilo bariérové zkoušce – crash testu podle Euro NCAP. Na novu A4 čekal jak čelní, tak boční náraz. Vysoké hodnocení v obou zkouškách dokazuje pečlivost konstruktérů nové A4.

Zkoušku nové A4 organizoval německý autoklub ADAC v jehož testovacím prostoru také probíhala.

„A4 je velmi bezpečný automobil a čtyř hvězdiček dosáhla velmi lehce“, zhodnotil výsledky testů zástupce ADAC.

Testy Euro NCAP považovány v celé Evropě za nejlepší metodu hodnocení pasivní bezpečnosti osobních automobilů. Testy, které jsou výsledkem dohody evropských autoklubů, automobilových asociací a organizací na ochranu zákazníků, obsahují offsetový čelní náraz v rychlosti 64 km/h, boční náraz v rychlosti 50 km/h a náraz do sloupu v rychlosti 29 km/h.

U nového Audi A4 překvapila zkušební komisaře zejména vysoká míra bezpečnosti při bočním nárazu, hlavní příčinu vidí v instalaci bočních a hlavových airbagů.

Závěr nám zástupce ADAC řekl, že Audi A4 je momentálně nejvážnějším kandidátem na „nedosažitelných“ pět hvězd – výsledku, kterého dosud žádný automobil úspěšně nedosáhl.

Automobily značky Audi nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků