Čtyři hvězdy pro Audi A4

Nové Audi A4 (sedan) se podrobilo bariérové zkoušce – crash testu podle Euro NCAP. Na novu A4 čekal jak čelní, tak boční náraz. Vysoké hodnocení v obou zkouškách dokazuje pečlivost konstruktérů nové A4.
Čtyři hvězdy pro Audi A4
Nové Audi A4 (sedan) se podrobilo bariérové zkoušce – crash testu podle Euro NCAP. Na novu A4 čekal jak čelní, tak boční náraz. Vysoké hodnocení v obou zkouškách dokazuje pečlivost konstruktérů nové A4.

Zkoušku nové A4 organizoval německý autoklub ADAC v jehož testovacím prostoru také probíhala.

„A4 je velmi bezpečný automobil a čtyř hvězdiček dosáhla velmi lehce“, zhodnotil výsledky testů zástupce ADAC.

Testy Euro NCAP považovány v celé Evropě za nejlepší metodu hodnocení pasivní bezpečnosti osobních automobilů. Testy, které jsou výsledkem dohody evropských autoklubů, automobilových asociací a organizací na ochranu zákazníků, obsahují offsetový čelní náraz v rychlosti 64 km/h, boční náraz v rychlosti 50 km/h a náraz do sloupu v rychlosti 29 km/h.

U nového Audi A4 překvapila zkušební komisaře zejména vysoká míra bezpečnosti při bočním nárazu, hlavní příčinu vidí v instalaci bočních a hlavových airbagů.

Závěr nám zástupce ADAC řekl, že Audi A4 je momentálně nejvážnějším kandidátem na „nedosažitelných“ pět hvězd – výsledku, kterého dosud žádný automobil úspěšně nedosáhl.

Automobily značky Audi nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků