Čtyři hvězdy pro Audi A4

Nové Audi A4 (sedan) se podrobilo bariérové zkoušce – crash testu podle Euro NCAP. Na novu A4 čekal jak čelní, tak boční náraz. Vysoké hodnocení v obou zkouškách dokazuje pečlivost konstruktérů nové A4.
Čtyři hvězdy pro Audi A4
Nové Audi A4 (sedan) se podrobilo bariérové zkoušce – crash testu podle Euro NCAP. Na novu A4 čekal jak čelní, tak boční náraz. Vysoké hodnocení v obou zkouškách dokazuje pečlivost konstruktérů nové A4.

Zkoušku nové A4 organizoval německý autoklub ADAC v jehož testovacím prostoru také probíhala.

„A4 je velmi bezpečný automobil a čtyř hvězdiček dosáhla velmi lehce“, zhodnotil výsledky testů zástupce ADAC.

Testy Euro NCAP považovány v celé Evropě za nejlepší metodu hodnocení pasivní bezpečnosti osobních automobilů. Testy, které jsou výsledkem dohody evropských autoklubů, automobilových asociací a organizací na ochranu zákazníků, obsahují offsetový čelní náraz v rychlosti 64 km/h, boční náraz v rychlosti 50 km/h a náraz do sloupu v rychlosti 29 km/h.

U nového Audi A4 překvapila zkušební komisaře zejména vysoká míra bezpečnosti při bočním nárazu, hlavní příčinu vidí v instalaci bočních a hlavových airbagů.

Závěr nám zástupce ADAC řekl, že Audi A4 je momentálně nejvážnějším kandidátem na „nedosažitelných“ pět hvězd – výsledku, kterého dosud žádný automobil úspěšně nedosáhl.

Automobily značky Audi nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků