Crashtest: Audi A3 proti kamionu

Skutečně dokonalá ochrana pasažérů – to je jeden z nejsilnějších argumentů modelů Audi, který při nedávném velmi ojedinělém pokusu názorně demonstroval i model Audi A3: Dánský zkušební institut TNO poslal oblíbený pětidveřový kompakt proti těžkému tahači SCANIA!

Při nepřímém čelním nárazu Audi A3 v rychlosti 60 km/h do kamionu SCANIA, vybaveného dnes již rozšířenými zábranami proti podjetí, došlo sice k výrazným deformacím čelní části modelu Audi A3, ovšem nerozbilo se ani čelní sklo, vlastní prostor pro cestující nebyl nijak vážně narušen a prostor pro nohy byl jen minimálně deformován. Výsledky měření specialistů institutu TNO, hodnotících vliv nárazu na strukturu vozu z pohledu zachování dostatečného „životního“ prostoru, prokázaly, že všechny sledované veličiny ležely zcela bezpečně hluboko v povoleném pásmu daném zákonnými normami.

Základním bezpečnostním, resp. ochranným prvkem modelu Audi A3 je jeho velmi pevná karoserie s přesně definovanými deformačními zónami. K tomu potom přistupuje komplexní systém prvků pasivní bezpečnosti, jako jsou samonavíjecí tříbodové pásy s předpínači a omezovači napětí v pásech a velkoobjemové airbagy. Činnost airabgů přitom řídí velmi citlivá čidla, která zaručují jejich maximálně efektivní funkci – ve struktuře vozu je ukryto celkem šest senzorů (po jednom u levé a pravé strany masky chladiče, v B-sloupcích karoserie a v podbězích zadních kol), které dokážou bleskově „zmapovat“ druh a sílu nárazu a podle toho aktivovat příslušné airbagy.

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků