Crash testy: Nissan Navara doslova propadl

Evropská asociace EuroNCAP zveřejnila výsledek nového Nissanu Navara, který v nárazovém testu doslova propadl. Samotný vůz prošel testem dobře, ovšem selhal systém odpálení airbagů, který aktivoval záchranné vaky se značným zpožděním. Tím pádem došlo k velkému poranění posádky na předních sedadlech.

Automobilka Nissan okamžitě vydala informaci, že problém se zpožděnou aktivací airbagů se týká pouze pár kusů vozů, které byly vyrobeny mezi květnem 2007 a koncem roku. Navíc automobilka ihned po testu danou závadu opravila a poslala na crash test opravený model. Bohužel výsledek tohoto druhého testu EuroNCAP nezveřejnilo.

Automobilka také uspořádá svolávací akci, kde všem majitelům zkontroluje systém aibagů a případně jej opraví. Výsledek nových testů bude zveřejněn v nejbližších týdnech.

Samotný vůz zvládl nárazový test velmi dobře a pokud by nedošlo k pozdní aktivaci airbagů, umístil by se velmi vysoko. Uvidíme tedy, jak dopadl opravný test.

Náraz zepředu: 1 b.
Náraz zboku: 16 b.
Připomínače pásů: 1 b.
Celkem: 18 b.
Ochrana dětí: 32 b
Ochrana chodců: 14 b.
Hvězdičky: posádka 1/2*/děti ***/chodci **

Celý test s podrobným popisem si můžete prohlédnout zde.

 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků