Crash testy: Nissan Navara doslova propadl

Evropská asociace EuroNCAP zveřejnila výsledek nového Nissanu Navara, který v nárazovém testu doslova propadl. Samotný vůz prošel testem dobře, ovšem selhal systém odpálení airbagů, který aktivoval záchranné vaky se značným zpožděním. Tím pádem došlo k velkému poranění posádky na předních sedadlech.

Automobilka Nissan okamžitě vydala informaci, že problém se zpožděnou aktivací airbagů se týká pouze pár kusů vozů, které byly vyrobeny mezi květnem 2007 a koncem roku. Navíc automobilka ihned po testu danou závadu opravila a poslala na crash test opravený model. Bohužel výsledek tohoto druhého testu EuroNCAP nezveřejnilo.

Automobilka také uspořádá svolávací akci, kde všem majitelům zkontroluje systém aibagů a případně jej opraví. Výsledek nových testů bude zveřejněn v nejbližších týdnech.

Samotný vůz zvládl nárazový test velmi dobře a pokud by nedošlo k pozdní aktivaci airbagů, umístil by se velmi vysoko. Uvidíme tedy, jak dopadl opravný test.

Náraz zepředu: 1 b.
Náraz zboku: 16 b.
Připomínače pásů: 1 b.
Celkem: 18 b.
Ochrana dětí: 32 b
Ochrana chodců: 14 b.
Hvězdičky: posádka 1/2*/děti ***/chodci **

Celý test s podrobným popisem si můžete prohlédnout zde.

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků