Crash testy: Nissan Navara doslova propadl

Evropská asociace EuroNCAP zveřejnila výsledek nového Nissanu Navara, který v nárazovém testu doslova propadl. Samotný vůz prošel testem dobře, ovšem selhal systém odpálení airbagů, který aktivoval záchranné vaky se značným zpožděním. Tím pádem došlo k velkému poranění posádky na předních sedadlech.

Automobilka Nissan okamžitě vydala informaci, že problém se zpožděnou aktivací airbagů se týká pouze pár kusů vozů, které byly vyrobeny mezi květnem 2007 a koncem roku. Navíc automobilka ihned po testu danou závadu opravila a poslala na crash test opravený model. Bohužel výsledek tohoto druhého testu EuroNCAP nezveřejnilo.

Automobilka také uspořádá svolávací akci, kde všem majitelům zkontroluje systém aibagů a případně jej opraví. Výsledek nových testů bude zveřejněn v nejbližších týdnech.

Samotný vůz zvládl nárazový test velmi dobře a pokud by nedošlo k pozdní aktivaci airbagů, umístil by se velmi vysoko. Uvidíme tedy, jak dopadl opravný test.

Náraz zepředu: 1 b.
Náraz zboku: 16 b.
Připomínače pásů: 1 b.
Celkem: 18 b.
Ochrana dětí: 32 b
Ochrana chodců: 14 b.
Hvězdičky: posádka 1/2*/děti ***/chodci **

Celý test s podrobným popisem si můžete prohlédnout zde.

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků