Crash testy: Nissan Navara doslova propadl

Evropská asociace EuroNCAP zveřejnila výsledek nového Nissanu Navara, který v nárazovém testu doslova propadl. Samotný vůz prošel testem dobře, ovšem selhal systém odpálení airbagů, který aktivoval záchranné vaky se značným zpožděním. Tím pádem došlo k velkému poranění posádky na předních sedadlech.

Automobilka Nissan okamžitě vydala informaci, že problém se zpožděnou aktivací airbagů se týká pouze pár kusů vozů, které byly vyrobeny mezi květnem 2007 a koncem roku. Navíc automobilka ihned po testu danou závadu opravila a poslala na crash test opravený model. Bohužel výsledek tohoto druhého testu EuroNCAP nezveřejnilo.

Automobilka také uspořádá svolávací akci, kde všem majitelům zkontroluje systém aibagů a případně jej opraví. Výsledek nových testů bude zveřejněn v nejbližších týdnech.

Samotný vůz zvládl nárazový test velmi dobře a pokud by nedošlo k pozdní aktivaci airbagů, umístil by se velmi vysoko. Uvidíme tedy, jak dopadl opravný test.

Náraz zepředu: 1 b.
Náraz zboku: 16 b.
Připomínače pásů: 1 b.
Celkem: 18 b.
Ochrana dětí: 32 b
Ochrana chodců: 14 b.
Hvězdičky: posádka 1/2*/děti ***/chodci **

Celý test s podrobným popisem si můžete prohlédnout zde.

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků