Crash testy: malý Smart ForTwo uspěl

Smart ForTwo

Není mnoho automobilů, které mají tak malé deformační zóny, jako Smart ForTwo. Přesto dosáhl tento vůz v crash testu EuroNCAP na čtyři hvězdičky za ochranu chodců. Značný vliv na to má i nízká hmotnost, která u testovaného vozu dosahuje 750 kg.

Za čelní náraz dostal Smart solidních 13 bodů s tím, že blízkost palubní desky se může odrazit na poranění spodní části posádky. Při bočním nárazu pak došlo ke kontaktu rámu dveří s cestujícím, což se odrazilo na hodnocení, jelikož může dojít k poranění hlavy.

Náraz zepředu: 13 b.
Náraz zboku: 14 b.
Náraz do kůlu: 0 b. (simulace nárazu do stromu zboku)
Připomínače pásů: 1 b.
Celkem: 28 b.
Ochrana dětí: kvůli absenci zadních sedaček nehodnoceno
Ochrana chodců: 10 b.
Hvězdičky: posádka ****/chodci **

Celý test s podrobným popisem si můžete prohlédnout zde.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků