Corvette ZR-1 se na Nordschleife kvůli počasí až tak nepředvedla

Nejvýkonnější model současné generace Corvetty se pustil do slavné Severní smyčky okruhu Nürburgring. Jelikož již civilnější verze s označením Z06 a s výkonem 505 koní zvládla tuto trať za 7 minut a 42 sekund, očekával se u modelu s výkonem 620 koní ještě výrazně lepší výsledek.

Tip: Představení Corvette ZR1 naleznete zde.

Bohužel vlivem špatného počasí, kdy byla trať mokrá a navíc ve voze seděly dvě osoby, zvládla Corvette ZR1 slavný okruh za 7 minut a 40 sekund, což je zlepšení velmi malé. Bohužel vlivem počasí není tedy výsledný čas porovnatelný s konkurenty, ale na druhou stranu mnohé naznačuje, neboť 7:40 je na mokré trati vynikající čas. Porsche 997 GT2 za podobných podmínek zajelo o 4 sekundy horší čas a to na závodních mokrých pneu, ZR1 zůstává věrna na sériovým.

Na finální čas, který půjde srovnat s ostatními si tak budeme muset ještě počkat, ale pokud vše půjde jak má, pokoří ZR1 na sériových pneu čas 7 minut a 30 sekund.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Corvette ZR1
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků