Corvette Z06 Blue Devil: ještě větší síla

Zanedlouho bude představena Corvette Z6 s přívlastkem Blue Devil. Možná dostane kompresor a výkon překoná hranici 650 koní.

Že Amerika chce silná auta, to je všem již určitě známo. Dva dlouhodobí rivalové si ale nic nedarují zadarmo, a tak téměř hned potom, co Dodge představil nový a posílený Viper SRT-10 s výkonem 600 koní, General Motors nezůstal jen při němém pohledu.

V zápětí byla ohlášena ještě silnější verze Corvetty Z06 s přívlastkem Blue Devil. Její výkon se má pohybovat těsně nad úrovní 650 koní. Nikdo prozatím neví, jakých úprav se motor dočkal, každopádně 150 koní navíc si již vyžádá přeplňování. Podle všeho půjde o kompresor, který nepokazí okamžité reakce motoru a zachová příjemný charakter, ovšem když si k tomu přidáte osm válců a sedm litrů objemu, síla to bude doslova ohromující.

Blue Devil neobejdou ani nevyhnutné úpravy podvozku a brzd. K dispozici by měl být klasický šestistupňový manuál a automat s pěti stupni. Podrobnější informace by měly být uvolněny v blízké době.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sice se díváte na klasickou Z06, ale Blue Devil se příliš lišit nebude... Tedy vzhledem.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků