Corvette Z06 Blue Devil: ještě větší síla

Zanedlouho bude představena Corvette Z6 s přívlastkem Blue Devil. Možná dostane kompresor a výkon překoná hranici 650 koní.

Že Amerika chce silná auta, to je všem již určitě známo. Dva dlouhodobí rivalové si ale nic nedarují zadarmo, a tak téměř hned potom, co Dodge představil nový a posílený Viper SRT-10 s výkonem 600 koní, General Motors nezůstal jen při němém pohledu.

V zápětí byla ohlášena ještě silnější verze Corvetty Z06 s přívlastkem Blue Devil. Její výkon se má pohybovat těsně nad úrovní 650 koní. Nikdo prozatím neví, jakých úprav se motor dočkal, každopádně 150 koní navíc si již vyžádá přeplňování. Podle všeho půjde o kompresor, který nepokazí okamžité reakce motoru a zachová příjemný charakter, ovšem když si k tomu přidáte osm válců a sedm litrů objemu, síla to bude doslova ohromující.

Blue Devil neobejdou ani nevyhnutné úpravy podvozku a brzd. K dispozici by měl být klasický šestistupňový manuál a automat s pěti stupni. Podrobnější informace by měly být uvolněny v blízké době.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sice se díváte na klasickou Z06, ale Blue Devil se příliš lišit nebude... Tedy vzhledem.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků