Corvette Z06 Blue Devil: ještě větší síla

Zanedlouho bude představena Corvette Z6 s přívlastkem Blue Devil. Možná dostane kompresor a výkon překoná hranici 650 koní.

Že Amerika chce silná auta, to je všem již určitě známo. Dva dlouhodobí rivalové si ale nic nedarují zadarmo, a tak téměř hned potom, co Dodge představil nový a posílený Viper SRT-10 s výkonem 600 koní, General Motors nezůstal jen při němém pohledu.

V zápětí byla ohlášena ještě silnější verze Corvetty Z06 s přívlastkem Blue Devil. Její výkon se má pohybovat těsně nad úrovní 650 koní. Nikdo prozatím neví, jakých úprav se motor dočkal, každopádně 150 koní navíc si již vyžádá přeplňování. Podle všeho půjde o kompresor, který nepokazí okamžité reakce motoru a zachová příjemný charakter, ovšem když si k tomu přidáte osm válců a sedm litrů objemu, síla to bude doslova ohromující.

Blue Devil neobejdou ani nevyhnutné úpravy podvozku a brzd. K dispozici by měl být klasický šestistupňový manuál a automat s pěti stupni. Podrobnější informace by měly být uvolněny v blízké době.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sice se díváte na klasickou Z06, ale Blue Devil se příliš lišit nebude... Tedy vzhledem.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků