Corvette C6RS: a chleba bude opět dražší

SEMA je jednou velkou přehlídkou upravených vozů. Domácí Corvette tam má velké zastoupení, jeden projekt ale vyčnívá nad všechny.

Corvette C6RS je projektem Jey Lena. Nic vám to neříká? Mě také ne, ale prý je to hvězda nějaké americké televizní show, takže je třeba se na tento projekt pořádně zaměřit.

Americká legenda Chevrolet Corvette nedostala úpravy ani tak výkonné, jako především ekologické. Pod kapotou totiž burácí osmiválec, který je po úpravě schopen spaloval palivo E85, tedy směs lihu a benzínu, který Bílý dům tak prosazuje.

Ve finále pak výkon dosahuje na 441 kW (600 k) a točivý moment 793 Nm. Na zadní, 19" kola s pneu 345/30 putuje prostřednictvím upravené šestistupňové převodovky T-56.

Při spotřebě lihu u této Corvetty je hned jasné, jak se budou vyvíjet ceny pečiva. Stovky hektarů půdy „zabrané” lihovými rostlinkami holt zase někde budou chybět...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Corvette C6RS
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků