Corvette C6RS: a chleba bude opět dražší

SEMA je jednou velkou přehlídkou upravených vozů. Domácí Corvette tam má velké zastoupení, jeden projekt ale vyčnívá nad všechny.

Corvette C6RS je projektem Jey Lena. Nic vám to neříká? Mě také ne, ale prý je to hvězda nějaké americké televizní show, takže je třeba se na tento projekt pořádně zaměřit.

Americká legenda Chevrolet Corvette nedostala úpravy ani tak výkonné, jako především ekologické. Pod kapotou totiž burácí osmiválec, který je po úpravě schopen spaloval palivo E85, tedy směs lihu a benzínu, který Bílý dům tak prosazuje.

Ve finále pak výkon dosahuje na 441 kW (600 k) a točivý moment 793 Nm. Na zadní, 19" kola s pneu 345/30 putuje prostřednictvím upravené šestistupňové převodovky T-56.

Při spotřebě lihu u této Corvetty je hned jasné, jak se budou vyvíjet ceny pečiva. Stovky hektarů půdy „zabrané” lihovými rostlinkami holt zase někde budou chybět...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Corvette C6RS
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků