Corvette C6RS: a chleba bude opět dražší

SEMA je jednou velkou přehlídkou upravených vozů. Domácí Corvette tam má velké zastoupení, jeden projekt ale vyčnívá nad všechny.

Corvette C6RS je projektem Jey Lena. Nic vám to neříká? Mě také ne, ale prý je to hvězda nějaké americké televizní show, takže je třeba se na tento projekt pořádně zaměřit.

Americká legenda Chevrolet Corvette nedostala úpravy ani tak výkonné, jako především ekologické. Pod kapotou totiž burácí osmiválec, který je po úpravě schopen spaloval palivo E85, tedy směs lihu a benzínu, který Bílý dům tak prosazuje.

Ve finále pak výkon dosahuje na 441 kW (600 k) a točivý moment 793 Nm. Na zadní, 19" kola s pneu 345/30 putuje prostřednictvím upravené šestistupňové převodovky T-56.

Při spotřebě lihu u této Corvetty je hned jasné, jak se budou vyvíjet ceny pečiva. Stovky hektarů půdy „zabrané” lihovými rostlinkami holt zase někde budou chybět...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Corvette C6RS
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků