Corsa, Astra, Zafira: Hlavové airbagy

Na podzim přibudou v nabídce automobilky Opel plnoobjemové hlavové airbagy, které výrazně přispějí k ochraně před bočním nárazem.
Corsa, Astra, Zafira: Hlavové airbagy
Airbagy pokryjí přední i zadní boční okna Corsy i Astry, u Zafiry pokryjí první a druhou řadu sedadel. Opel použil průběžné airbagy o objemu 25 litrů. Jedná se o tzv. záclony o síle 15 cm.

V Corse, Astře a Zafiře se objeví nejdříve zejména proto, že se jedná o nejoblíbenější modely v nabídce Opelu. Postupně budou hlavové airbagy nabízeny i pro ostatní modely značky.

Podle bariérových testů konaných podle metodiky EuroNCAP se riziko poranění hlavy při bočním nárazu do sloupu v rychlosti 29 km/h sníží o plných 90%.

O velikosti příplatku zatím nebylo rozhodnuto, jakmile však budou tyto informace oznámeny, budeme Vás informovat.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků