Corsa, Astra, Zafira: Hlavové airbagy

Na podzim přibudou v nabídce automobilky Opel plnoobjemové hlavové airbagy, které výrazně přispějí k ochraně před bočním nárazem.
Corsa, Astra, Zafira: Hlavové airbagy
Airbagy pokryjí přední i zadní boční okna Corsy i Astry, u Zafiry pokryjí první a druhou řadu sedadel. Opel použil průběžné airbagy o objemu 25 litrů. Jedná se o tzv. záclony o síle 15 cm.

V Corse, Astře a Zafiře se objeví nejdříve zejména proto, že se jedná o nejoblíbenější modely v nabídce Opelu. Postupně budou hlavové airbagy nabízeny i pro ostatní modely značky.

Podle bariérových testů konaných podle metodiky EuroNCAP se riziko poranění hlavy při bočním nárazu do sloupu v rychlosti 29 km/h sníží o plných 90%.

O velikosti příplatku zatím nebylo rozhodnuto, jakmile však budou tyto informace oznámeny, budeme Vás informovat.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků