Cordoba na třetí

Seat představí na finské rally další „evoluci“ svého WRCéčka. Cordoba WRC E3 se zvenku příliš neliší od předcházejícího modelu E2. Karoserie prošla jen drobnými úpravami v podobě nového předního nárazníku s výraznými vstupy vzduchu.
Cordoba na třetí
Seat představí na finské rally další „evoluci“ svého WRCéčka. Cordoba WRC E3 se zvenku příliš neliší od předcházejícího modelu E2. Karoserie prošla jen drobnými úpravami v podobě nového předního nárazníku s výraznými vstupy vzduchu. V interiéru pak o provedených změnách výrazně svědčí nová palubní deska.

Nejdůležitější změnou je zvýšení točivého momentu motoru. Byla také snížena celková hmotnost a zlepšeno rozdělní váhy mezi nápravy. Změna byla také elektroinstalace a systém řízení pohonu.

Devět týdnů od prvního testu Cordoby WRC E3 na testovací trati v Martorellu je nyní Cordoba plně připravena na Mistrovství světa rally. První soutěží, ve které bude Cordoba WRC E3 nasazena bude Finská rally

Oba jezdci Seatu znají velmi dobře Finskou rally. Například Didier Auriol se chystá již na svou 11. Finskou rally a vítězství zde slavil jen jednou v roce 1992. Didier Auriol je dokonce jedním ze dvou jezdců, kteří nejsou původem ze Skandinávie a vyhráli Finskou rally.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků