Copak Škoda testuje v podhůří Alp? (foto)

Při mých toulkách Evropou jsem v rakouských Alpách narazil na zajímavý úkaz - na dvě nezvykle rychle a na místní poměry nezvykle neurvale se pohybující Fabie Combi. Nedalo mi to a oba výtečníky jsem ze zvědavosti dojel. Překvapilo mě, že mají české "eFkové" značky, což bylo samo o sobě podivné (pokud se nemýlím, na těchto značkách za normálních okolností nelze opustit území ČR, alespoň já jsem s nimi nikdy za hranice nemohl), při bližším ohledání se ukázalo, že na vozech je namontováno množství senzorů a uvnitř hned několik diagnostických zařízení. Škoda v Alpách zjevně něco testuje, co, to lze jen těžko říci. Ačkoli se vozy pohybovaly po běžných silnicích a po chvíli zastavily na jednom odpočívadle, což by nenasvědčovalo nějakým tajným testům, jsou pohyb vozů poměrně daleko od českých hranic a nevraživost testujících nechat mě cokoli vyfotit, vcelku podezřelé. Není tajemstvím, že Škoda brzy přijde s novou Fabií a mohlo by jít např. o mulu (starý vůz s novou technikou), nic ale nenasvědčuje tomu, že by šlo o cokoli jiného než běžnou Fabii a dost možná mohlo jít třeba jen o testy brzd, jejichž fungování není zrovna chloubou nejen Škody, ale ani celého koncernu.

Jakmile jsem se přiblížil, pánové se (snad kvůli české značce na mém voze) okamžitě snažili ujet. Na to měli, bohužel pro ně, poněkud nevhodnou výbavu (tipuji TDI 74 kW), a tak jsem pořídil poměrně mnoho fotografií, pár výřezů naleznete níže.

Pokud máte jakoukoli informaci nebo domněnku, co škodovka v Alpách testuje, uvítáme váš příspěvek do diskuse.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků