Copak Škoda testuje v podhůří Alp? (foto)

Při mých toulkách Evropou jsem v rakouských Alpách narazil na zajímavý úkaz - na dvě nezvykle rychle a na místní poměry nezvykle neurvale se pohybující Fabie Combi. Nedalo mi to a oba výtečníky jsem ze zvědavosti dojel. Překvapilo mě, že mají české "eFkové" značky, což bylo samo o sobě podivné (pokud se nemýlím, na těchto značkách za normálních okolností nelze opustit území ČR, alespoň já jsem s nimi nikdy za hranice nemohl), při bližším ohledání se ukázalo, že na vozech je namontováno množství senzorů a uvnitř hned několik diagnostických zařízení. Škoda v Alpách zjevně něco testuje, co, to lze jen těžko říci. Ačkoli se vozy pohybovaly po běžných silnicích a po chvíli zastavily na jednom odpočívadle, což by nenasvědčovalo nějakým tajným testům, jsou pohyb vozů poměrně daleko od českých hranic a nevraživost testujících nechat mě cokoli vyfotit, vcelku podezřelé. Není tajemstvím, že Škoda brzy přijde s novou Fabií a mohlo by jít např. o mulu (starý vůz s novou technikou), nic ale nenasvědčuje tomu, že by šlo o cokoli jiného než běžnou Fabii a dost možná mohlo jít třeba jen o testy brzd, jejichž fungování není zrovna chloubou nejen Škody, ale ani celého koncernu.

Jakmile jsem se přiblížil, pánové se (snad kvůli české značce na mém voze) okamžitě snažili ujet. Na to měli, bohužel pro ně, poněkud nevhodnou výbavu (tipuji TDI 74 kW), a tak jsem pořídil poměrně mnoho fotografií, pár výřezů naleznete níže.

Pokud máte jakoukoli informaci nebo domněnku, co škodovka v Alpách testuje, uvítáme váš příspěvek do diskuse.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků