Copak Škoda testuje v podhůří Alp? (foto)

Při mých toulkách Evropou jsem v rakouských Alpách narazil na zajímavý úkaz - na dvě nezvykle rychle a na místní poměry nezvykle neurvale se pohybující Fabie Combi. Nedalo mi to a oba výtečníky jsem ze zvědavosti dojel. Překvapilo mě, že mají české "eFkové" značky, což bylo samo o sobě podivné (pokud se nemýlím, na těchto značkách za normálních okolností nelze opustit území ČR, alespoň já jsem s nimi nikdy za hranice nemohl), při bližším ohledání se ukázalo, že na vozech je namontováno množství senzorů a uvnitř hned několik diagnostických zařízení. Škoda v Alpách zjevně něco testuje, co, to lze jen těžko říci. Ačkoli se vozy pohybovaly po běžných silnicích a po chvíli zastavily na jednom odpočívadle, což by nenasvědčovalo nějakým tajným testům, jsou pohyb vozů poměrně daleko od českých hranic a nevraživost testujících nechat mě cokoli vyfotit, vcelku podezřelé. Není tajemstvím, že Škoda brzy přijde s novou Fabií a mohlo by jít např. o mulu (starý vůz s novou technikou), nic ale nenasvědčuje tomu, že by šlo o cokoli jiného než běžnou Fabii a dost možná mohlo jít třeba jen o testy brzd, jejichž fungování není zrovna chloubou nejen Škody, ale ani celého koncernu.

Jakmile jsem se přiblížil, pánové se (snad kvůli české značce na mém voze) okamžitě snažili ujet. Na to měli, bohužel pro ně, poněkud nevhodnou výbavu (tipuji TDI 74 kW), a tak jsem pořídil poměrně mnoho fotografií, pár výřezů naleznete níže.

Pokud máte jakoukoli informaci nebo domněnku, co škodovka v Alpách testuje, uvítáme váš příspěvek do diskuse.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky