Continental vyvíjí novou, samoopravitelnou pneumatiku

Nové technologie se neustále vyvíjejí i v oblasti pneumatik. Na trhu dnes najdeme všechno možné včetně pneumatik v různých barvách nebo dokonce takových, které emitují barevný kouř při burnoutech. Z těch smysluplnějších můžeme jmenovat různé systémy, snažící se eliminovat následky defektu. Nejznámější je dnes řešení známé jako Run Flat, které má ale spoustu nevýhod. Zejména čeští majitelé BMW by mohli vyprávět o tom, co kombinace špatné silnice a tohoto typu pneumatiky udělá s jízdními vlastnostmi či jízdním komfortem. Svět evidentně čeká na jiné řešení a jedno z možných nabídla společnost Continental.

Ta oznámila, že pracuje na pneumatice, která se dokáže po defektu sama opravit. Z vnitřní strany běhounu je totiž použitý lepivý viskózní nátěr, který dokáže ucpat díru ihned po jejím vzniknutí. Tato technologie má fungovat na defekty do průměru 5 mm, což je poměrně dost. Výhodou je, že tato „samooprava“ si nežádá žádné jiné zásahy, je v podstatě trvalá a řidič o ní ani nemusí vědět. A co více, tato vlastnost pneumatiky nijak zásadně neovlivňuje její funkční vlastnosti, což se v případě runflatů říci nedá.

Dalším plusem je možnost absence čidla monitorujícího tlak v pneumatice a možnost použití téměř u všech běžně používaných rozměrů. Je tedy dost možné, že tato technologie brzy nahradí tvrdé runflaty a poslouží díky klasické bočnici a nenutnosti údržby ještě lépe.

Klepněte pro větší obrázek

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 9 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků