Continental uvádí nový radar pro odbočování vpravo. Bude chránit ty nejzranitelnější

Již brzy to bude povinné. Nová technologie přichází takříkajíc za pět minut dvanáct.

V dílnách společnosti Continental se již nějakou dobu kuje inovativní výrobek, který se v dohledné době objeví v osobních a nákladních automobilech. Nový typ radaru s krátkým dosahem se totiž stará o odbočování vpravo.

Už i motorky budou umět samy brzdit. Jak zajistí, aby řidič neupadnul?

Už i motorky budou umět samy brzdit. Jak zajistí, aby řidič neupadnul?

Takzvaný Right-Turn Assist reaguje na jednu z nejčastějších příčin nehod - odbočování. Zatímco se většina výrobců zaměřovala na odbočování vlevo, odbočování vpravo bylo tak nějak ve stínu. Přitom tady jsou ti nejzranitelnější účastníci silničního provozu - chodci a cyklisté.

V českém zákoně sice máte napsáno, že při odbočování vpravo musíte dát přednost i vpravo jedoucímu cyklistovi, ale nehody se bohužel stále stávají. Je to způsobeno i tím, že cyklisté a chodci se často neuvědomují, jak snadno se dostanou do slepého úhlu a navíc se dokážou chovat bezohledně a nepředvídatelně.

Ještě chytřejší palubní asistent. BMW a Microsoft spolupracují na novém systému

Ještě chytřejší palubní asistent. BMW a Microsoft spolupracují na novém systému

Právě proto se Continental zaměřil na celý radarový kruh okolo auta. Pro vyšší rozlišení a přesnost se přešlo z 24GHz radarů na frekvenci 77 GHz. S použitím této technologie, jsou asistenti třeba pro změnu jízdního pruhu nebo pro hlídání slepého úhlu mnohem přesnější, stejně jako rychlost účinku nouzového brzdění.

Continental se tak připravil na požadavky organizace Euro NCAP pro rok 2022. V tento rok se totiž výrazně zpřísní ochrana chodců a cyklistů. Důležitější je ale upozornit na fakt, že tento systém bude muset být v povinné výbavě všech nákladních automobilů prodaných v EU již od příštího roku.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků