Continental ukázal chytrou pneumatiku, která řeší jednu z největších chyb řidičů

Také v oblasti pneumatik je stále co vylepšovat. Continental tedy představil vizi pneumatiky, která je plná chytré elektroniky.

Zda se podobná technika dostane časem do produkce, to se teprve ukáže. Nejnovější představa společnosti Continental na poli pneumatik však ukazuje, jakým směrem by se mohlo toto odvětví automobilového průmyslu ubírat. Označení „chytrá guma“ totiž není v případě projektu Conti C.A.R.E. vůbec daleko od pravdy.

Continental uvádí nový radar pro odbočování vpravo. Bude chránit ty nejzranitelnější

Continental uvádí nový radar pro odbočování vpravo. Bude chránit ty nejzranitelnější

Velkým tématem za vytvořením chytré pneumatiky bylo snížení spotřeby paliva vozu, které přímo závisí na správném nahuštění jeho pneumatik. Podle studií Continentalu má na silnicích jezdit přes 25 % aut s podhuštěnými pneumatikami – problém, jenž negativně ovlivňuje jak spotřebu, tak samozřejmě produkci škodlivých emisí.

Tuto záležitost novinka Conti C.A.R.E. řeší přímo za jízdy. Nejenže totiž umí pneumatika kontrolovat svůj tlak, ale součástí speciálního disku pneumatiky je i odstředivá pumpa, která umí průběžně za jízdy upravovat nahuštění na ideální úroveň pro co nejekonomičtější jízdu. Kromě toho je samotná konstrukce pneumatiky vybavena řadou senzorů, které rovněž hlídají hloubku vzorku a rovněž stáří a integritu celé gumy.

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Využití technologie Conti C.A.R.E. vidí společnost rovněž u budoucích flotil autonomních vozů, u nichž již řidiči nebudou zodpovědní za stav vozu. Firmy vlastnící tyto vozy tak budou moci kontrolovat stav obutí svých vozů na dálku, k systému pneumatiky se lze totiž připojit přes Wi-Fi nebo Bluetooth.

Ačkoliv jde zatím o představu možné budoucí technologie, Continental bude určitě pilně pracovat na tom, aby se alespoň některé součásti této vize dostaly do produkce a zájmu automobilek co nejdříve.

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků
Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Toyota Corolla GR Sport TS

Když jsme se s označením GR Sport viděli naposledy, nebylo to zrovna příjemné setkání. Toyota nám ale teď dokázala, že to s ním myslí vážně.

26.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 43 příspěvků