Continental a Matador založili v Púchove nový podnik

Nemecká spoločnosť Continental a púchovská spoločnosť Matador založili v Púchove nový gumárenský podnik Continental Matador Rubber. Continental vlastní v spoločnom podniku 51-percentný podiel, Matadoru zostáva zvyšných 49%. Ako sa aj dalo predpokladať, v závode budú zavedené výrobné štandardy nemeckej firmy, čo by sa malo pozitívne prejaviť na kvalite pneumatík. Závod bude postupne zvyšovať kapacitu výroby až na 7 mil. kusov ročne. Nový závod nie je v Púchove prvým výsledkom spolupráce Continentalu a Matadoru. Od roku 1998 sa spoločne podieľajú na výrobe nákladných pneumatík, pričom Continental má 76% a Matador 24% podiel.

Ďalším cieľom nového podniku je vybudovať v Púchove vývojové a testovacie centrum, ktoré by malo výrazným spôsobom prispieť k skvalitneniu pneumatík a hlavne zníženiu nákladov na samotný vývoj.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků