Construct Safetronic CS1: zpátečka se zamyká sama

Světovou novinku, bezkontaktní automatické zabezpečení aut SAFETRONIC CS1, představují dvě ryze české společnosti CONSTRUCT A&D, a.s. a Secar Bohemia, a.s.. Unikátní, patentově chráněné zařízení nevyžaduje žádnou obsluhu ze strany řidiče a samo zamyká řadicí páku, případně volič rychlostí automatické převodovky. 

Zařízení Safetronic CS1, se kterým se bude moci veřejnost seznámit již tento týden na pražském veletrhu Autoshow 2004, zamyká řadicí páku v poloze zpátečky po vytažení klíčku ze zapalování. Pro jeho odblokování je třeba přiložit elektronický čip na určité místo v interiéru vozidla, pod nímž se skrývá identifikační modul. Ten vyhodnotí, zda se jedná o oprávněného uživatele, a okamžitě řazení odblokuje. Odpadá tak nutnost řidiče zařízení obsluhovat, z interiéru vozidla zmizí zámkové vložky a zlodějům se velmi výrazně ztíží možnost zaparkovaný automobil zcizit.

Vývoj Safetronicu trval tři roky a byl podroben velmi náročným provozním zkouškám. Skládá se z mechanické části, která je schopna dlouhodobě odolávat snahám o rozbití, odvrtání či zmrazení kapalným dusíkem, a z elektronické řídící jednotky. Ta je naprogramována tak, aby eliminovala všechny případné chyby řidiče při manipulaci, a to jak během jízdy, tak i při zastavení vozidla například na křižovatce. Safetronic CS1 je schopen pracovat při teplotách od -40 do 110°C. Provoz byl testován na sérii výrobků na 100 000 cyklech bezchybného chodu. Safetronic byl schválen do provozu ministerstvem dopravy.

Unikátní řešení, s kterým přicházejí dva největší evropští výrobci zabezpečení a následného vyhledávání odcizených vozidel společnosti Construct a Secar Bohemia, nemá zatím ve světě konkurenta. Samozřejmostí je, že Safetronic je plně kompatibilní se všemi typy systémů vyhledávání Sherlog společnosti Secar Bohemia. Pro uživatele tak bude jeden elektronický čip ovládat obě zařízení.

Safetronic žádným způsobem nenarušuje mechanickou ani elektronickou výbavu vozidla, jedná se o zcela autonomní systém. Safetronic je možno montovat do všech značek a typů aut. Jeho cena je stanovena na 15000 korun, přičemž pojišťovny budou při jeho používání poskytovat až 20% slevy z ceny pojistného, což může pro jeho majitele znamenat rychlou návratnost vynaložených investic. V současné době si můžete Safetronic pořídit v montážních centrech společností Construct A&D, a.s. a Secar Bohemia, a.s., v budoucnosti se počítá i s montáží u vyškolených prodejců aut jednotlivých značek.

Obě společnosti, které se spojily při vývoji Safetronic CS1, jsou ryze české. Na našem trhu se mechanické zabezpečení Construct poprvé objevilo v roce 1991 a od té doby je jedničkou na našem trhu. Společnost je jako jediná ve svém oboru certifikována podle ISO 9001 a letos získala jako jediná firma v ČR celosvětově uznávaný certifikát ISO/TS 16 949:2002. Společnost Secar Bohemia (systémy Sherlog) byla založena o rok později. V současnosti je největší evropskou firmou v oboru a díky 96% úspěšnosti ve vyhledávání ztracených aut se stala nejúspěšnější na světě. Obě společnosti trvale expandují na evropské trhy, v mnoha zemích mají své dceřiné společnosti nebo obchodní zastoupení.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků