Connaught Type-D: nové kupé s hybridním pohonem

Firma Connaught Motor Company pod vedením Tima Bishopa a Tonyho Martindaleho zveřejnila první informace o svém projektu sportovního kupé Connaught Type-D. Bude se jednat o malosériový sportovní vůz s hybridním pohonem pod kapotou. Motor se bude kombinovat z desetiválec o objemu 2.2 litrů a elektromotor.

Výrobce udává výkon motoru 120 kW (163 koní) a maximální kroutící moment 195 Nm. Akceleraci z 0 km/h na 100 km/h zvládne Connaught za 6,2 sekund a nejvyšší rychlost bude 225 km/h. Spotřeba se bude pohybovat kolem 5,6 litrů na 100 km. Hybridní motor bude využívat 48voltovou síť a přebytečná energie se bude ukládat do akumulátoru. Při sportovním režimu jízdy bude destiválec maximálně spolupracovat s elektromotorem, aby bylo dosaženo nejvyššího výkonu. Při běžném provozu nebo při cestách městem se bude využívat převážně energie z elektromotoru.

Connaught Motor Company momentálne hledá investory na spuštění malosériové výroby. Dle rozpočtu plánují s kapitálem okolo 5 miliónů liber, momentálně mají desetinu potřebných peněz. Pokud se vše podaří, jak si Tim Bishop a Tony Martindale přejí, první Connaught Type-D bude na trhu v květnu roku 2006 za cenu 35 000 liber. Do konce prvního roku na trhu se počítá s výrobou a prodejem 50 automobilů, v následujících letech jsou plány až na 2000 vozů ročně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků