Connaught Type-D: nové kupé s hybridním pohonem

Firma Connaught Motor Company pod vedením Tima Bishopa a Tonyho Martindaleho zveřejnila první informace o svém projektu sportovního kupé Connaught Type-D. Bude se jednat o malosériový sportovní vůz s hybridním pohonem pod kapotou. Motor se bude kombinovat z desetiválec o objemu 2.2 litrů a elektromotor.

Výrobce udává výkon motoru 120 kW (163 koní) a maximální kroutící moment 195 Nm. Akceleraci z 0 km/h na 100 km/h zvládne Connaught za 6,2 sekund a nejvyšší rychlost bude 225 km/h. Spotřeba se bude pohybovat kolem 5,6 litrů na 100 km. Hybridní motor bude využívat 48voltovou síť a přebytečná energie se bude ukládat do akumulátoru. Při sportovním režimu jízdy bude destiválec maximálně spolupracovat s elektromotorem, aby bylo dosaženo nejvyššího výkonu. Při běžném provozu nebo při cestách městem se bude využívat převážně energie z elektromotoru.

Connaught Motor Company momentálne hledá investory na spuštění malosériové výroby. Dle rozpočtu plánují s kapitálem okolo 5 miliónů liber, momentálně mají desetinu potřebných peněz. Pokud se vše podaří, jak si Tim Bishop a Tony Martindale přejí, první Connaught Type-D bude na trhu v květnu roku 2006 za cenu 35 000 liber. Do konce prvního roku na trhu se počítá s výrobou a prodejem 50 automobilů, v následujících letech jsou plány až na 2000 vozů ročně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků