COBB tuning: omezovač rychlosti Nissanu GT-R je prolomen

Před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, že Nissan nadělil v domácím Japonsku modelu GT-R omezovač rychlosti na 180 km/h, který se deaktivuje jen pokud je vůz na okruhu. Odvážná slova automobilky o téměř nemožném prolomení se podle očekávání nenaplnila. Už se našla společnost, která dokáže omezovač deaktivovat a GT-R tak nic nezastaví v rozletu na rychlost 309 km/h.

Stalo se tak díky inženýrům od COBB tuning, kteří přišli na to, jak systém „oblafnout“. V současnosti modifikovanou řídící jednotku testují v laboratorních podmínkách a pracují rovněž na tzv. remappingu motoru (změnách charakteristiky při různých otáčkách).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků