COBB tuning: omezovač rychlosti Nissanu GT-R je prolomen

Před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, že Nissan nadělil v domácím Japonsku modelu GT-R omezovač rychlosti na 180 km/h, který se deaktivuje jen pokud je vůz na okruhu. Odvážná slova automobilky o téměř nemožném prolomení se podle očekávání nenaplnila. Už se našla společnost, která dokáže omezovač deaktivovat a GT-R tak nic nezastaví v rozletu na rychlost 309 km/h.

Stalo se tak díky inženýrům od COBB tuning, kteří přišli na to, jak systém „oblafnout“. V současnosti modifikovanou řídící jednotku testují v laboratorních podmínkách a pracují rovněž na tzv. remappingu motoru (změnách charakteristiky při různých otáčkách).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků