Co skrývá Ioniq 5? Jeho sedadla jsou inspirována hvězdnými koráby

Nový korejský elektromobil je zajímavý nejen svými možnostmi nabíjení nebo solární střechou. Jeho odpočinkové sedačky vychází z výzkumu NASA.

Nový Ioniq 5 je sice díky 800V architektuře možné dobíjet až 350 kW, přičemž se z 10 na 80% kapacity baterie dostanete za pouhých 18 minut, ale přiznejme si, že těchto plakátových optimálních hodnot elektromobily dosahují jen zřídkakdy. Ať už jde o teplotu baterií nebo okolí či dostupnost ultrarychlého stejnosměrného dobíjení, maxima prostě dosáhnou jen ve výjimečných případech.

S nabíjením na veřejných stanicích se tak pojí i otravné čekání. To si samozřejmě můžete ukrátit nějakou tou zábavou, ale Hyundai se o Ioniqu 5 postaralo, aby si dáchlo i vaše tělo. Jeho přední sedadla je možné uvést do relaxační polohy, kterou definoval výzkum vesmírné agentury NASA.

Využívá takzvanou neutrální pozici těla, což je stav, do kterého se vaše tělo uvede v mikrogravitaci. NASA jej zkoumala již v sedmdesátých letech minulého století a zabýval se jí také výzkum z roku 2003. Jak zjistil server Carscoops, kterému informaci potvrdil mluvčí Hyundai, takzvaná „Zero gravity sedadla“ byla inspirována studiemi americké vesmírné agentury, i když finální podobu definovali ergonomové značky. Až se tedy při nabíjení budete cítit jako ve stavu beztíže, už víte proč.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Váš názor Další článek: SSC představuje extrémní Tuatary Striker a Aggressor. Výkon je až 2231 koní!

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,