Co Škodovka představuje na pařížském autosalonu?

Tisková zpráva: Na ploše přes 1000 m2 reprezentuje více než 25 vystavených vozů komplexní nabídku značky pro nejširší spektrum zákazníků. V expozici mohou návštěvníci shlédnout vozy všech tří modelových řad v nejrůznějším provedení; od nejmenšího modelu Fabia se třemi karoseriemi (hatchback, Combi a Sedan), přes rodinný model Octavia se dvěma karoseriemi a navíc v luxusní verzi Laurin & Klement, sportovní verzi RS (nyní i v provedení kombi), vozy s pohonem 4x4, až po reprezentativní model Superb. Nabídka pohonných jednotek pro Superb je nově rozšířena o vznětový motor 1.9 TDI/74 kW, který tvoří v rámci vznětových agregátů pro Superb základní motorizaci.

Vedle designové studie Fabie Paris představuje Škoda Auto v rámci svých modelových řad (Fabia, Octavia a Superb) rovněž několik významných novinek. Poprvé (od loňské světové premiéry ve Frankfurtu) je na francouzské půdě vystaven největší a nejluxusnější model - Škoda Superb.

Tip: Přečtěte si o nové studii Fabia Paris.

Ve světové premiéře se představuje nový motor 1.2 HTP (High Torque Performance) o výkonu 40 kW (54 k) pro vůz Škoda Fabia. Tento moderní zážehový tříválec vyvinutý ve Škoda Auto vyniká velmi dobrou charakteristikou s dostatkem točivého momentu již v nízkých otáčkách, nízkou hmotností a hospodárným provozem. Motor 1.2 HTP/40 kW tvoří základní motorizací pro vozy Fabia a zároveň je nabízen i u ostatních koncernových vozů.

Další světovou premiérou na stánku značky Škoda je Octavia Combi RS - výjimečný vůz, v němž jsou velmi zdařile skloubeny vlastnosti sportovně laděného cestovního automobilu s prostorovými nároky kladenými na běžný rodinný vůz. Jeho výkonný motor a upravený podvozek dokáží poskytnout řidiči mimořádné zážitky z jízdy, na druhé straně vůz umožňuje komfortní přepravu celé rodiny i s množstvím zavazadel na dovolenou.

Vedle bohaté palety sériových vozů vystavuje Škoda Auto rovněž designovou studii Fabia Paris. Jedná se o studii sportovního automobilu postaveného na bázi vozu Škoda Fabia Combi; v jeho exteriéru a zejména interiéru je citlivě využit potenciál sportovních prvků designu tohoto elegantního automobilu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků