Co Škodovka představuje na pařížském autosalonu?

Tisková zpráva: Na ploše přes 1000 m2 reprezentuje více než 25 vystavených vozů komplexní nabídku značky pro nejširší spektrum zákazníků. V expozici mohou návštěvníci shlédnout vozy všech tří modelových řad v nejrůznějším provedení; od nejmenšího modelu Fabia se třemi karoseriemi (hatchback, Combi a Sedan), přes rodinný model Octavia se dvěma karoseriemi a navíc v luxusní verzi Laurin & Klement, sportovní verzi RS (nyní i v provedení kombi), vozy s pohonem 4x4, až po reprezentativní model Superb. Nabídka pohonných jednotek pro Superb je nově rozšířena o vznětový motor 1.9 TDI/74 kW, který tvoří v rámci vznětových agregátů pro Superb základní motorizaci.

Vedle designové studie Fabie Paris představuje Škoda Auto v rámci svých modelových řad (Fabia, Octavia a Superb) rovněž několik významných novinek. Poprvé (od loňské světové premiéry ve Frankfurtu) je na francouzské půdě vystaven největší a nejluxusnější model - Škoda Superb.

Tip: Přečtěte si o nové studii Fabia Paris.

Ve světové premiéře se představuje nový motor 1.2 HTP (High Torque Performance) o výkonu 40 kW (54 k) pro vůz Škoda Fabia. Tento moderní zážehový tříválec vyvinutý ve Škoda Auto vyniká velmi dobrou charakteristikou s dostatkem točivého momentu již v nízkých otáčkách, nízkou hmotností a hospodárným provozem. Motor 1.2 HTP/40 kW tvoří základní motorizací pro vozy Fabia a zároveň je nabízen i u ostatních koncernových vozů.

Další světovou premiérou na stánku značky Škoda je Octavia Combi RS - výjimečný vůz, v němž jsou velmi zdařile skloubeny vlastnosti sportovně laděného cestovního automobilu s prostorovými nároky kladenými na běžný rodinný vůz. Jeho výkonný motor a upravený podvozek dokáží poskytnout řidiči mimořádné zážitky z jízdy, na druhé straně vůz umožňuje komfortní přepravu celé rodiny i s množstvím zavazadel na dovolenou.

Vedle bohaté palety sériových vozů vystavuje Škoda Auto rovněž designovou studii Fabia Paris. Jedná se o studii sportovního automobilu postaveného na bázi vozu Škoda Fabia Combi; v jeho exteriéru a zejména interiéru je citlivě využit potenciál sportovních prvků designu tohoto elegantního automobilu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků