Co Škodovka představuje na pařížském autosalonu?

Tisková zpráva: Na ploše přes 1000 m2 reprezentuje více než 25 vystavených vozů komplexní nabídku značky pro nejširší spektrum zákazníků. V expozici mohou návštěvníci shlédnout vozy všech tří modelových řad v nejrůznějším provedení; od nejmenšího modelu Fabia se třemi karoseriemi (hatchback, Combi a Sedan), přes rodinný model Octavia se dvěma karoseriemi a navíc v luxusní verzi Laurin & Klement, sportovní verzi RS (nyní i v provedení kombi), vozy s pohonem 4x4, až po reprezentativní model Superb. Nabídka pohonných jednotek pro Superb je nově rozšířena o vznětový motor 1.9 TDI/74 kW, který tvoří v rámci vznětových agregátů pro Superb základní motorizaci.

Vedle designové studie Fabie Paris představuje Škoda Auto v rámci svých modelových řad (Fabia, Octavia a Superb) rovněž několik významných novinek. Poprvé (od loňské světové premiéry ve Frankfurtu) je na francouzské půdě vystaven největší a nejluxusnější model - Škoda Superb.

Tip: Přečtěte si o nové studii Fabia Paris.

Ve světové premiéře se představuje nový motor 1.2 HTP (High Torque Performance) o výkonu 40 kW (54 k) pro vůz Škoda Fabia. Tento moderní zážehový tříválec vyvinutý ve Škoda Auto vyniká velmi dobrou charakteristikou s dostatkem točivého momentu již v nízkých otáčkách, nízkou hmotností a hospodárným provozem. Motor 1.2 HTP/40 kW tvoří základní motorizací pro vozy Fabia a zároveň je nabízen i u ostatních koncernových vozů.

Další světovou premiérou na stánku značky Škoda je Octavia Combi RS - výjimečný vůz, v němž jsou velmi zdařile skloubeny vlastnosti sportovně laděného cestovního automobilu s prostorovými nároky kladenými na běžný rodinný vůz. Jeho výkonný motor a upravený podvozek dokáží poskytnout řidiči mimořádné zážitky z jízdy, na druhé straně vůz umožňuje komfortní přepravu celé rodiny i s množstvím zavazadel na dovolenou.

Vedle bohaté palety sériových vozů vystavuje Škoda Auto rovněž designovou studii Fabia Paris. Jedná se o studii sportovního automobilu postaveného na bázi vozu Škoda Fabia Combi; v jeho exteriéru a zejména interiéru je citlivě využit potenciál sportovních prvků designu tohoto elegantního automobilu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků