Co si říkají zahraniční novináři o Superbu?

Německo je největším zahraničním trhem Škody Auto. V roce 2001 se na něm prodalo 68 886 škodovek. Je proto zajímavé nahlédnout do německých automobilových časopisů a zjistit, co si u našich západních sousedů myslí o největší škodovce.
Co si říkají zahraniční novináři o Superbu?

Od roku 1996 se prodej v Německu zvedl o téměr 200 %; v roce 1996 se prodalo 21 605 kusů a v roce 2001 68 886 kusů. Dá se předpokládat, že s příchodem superbu se prodej ještě zvýší a o tom, jak se na Škodu Superb dívají němečtí novináři, se právě máte možnost přesvědčit.

I na AutoRevue jsme se Škodě Superb často věnovali, můžete se o tom přesvědčit zde a zde je redakční test.

Auto Bild

“Klidně věřte svým očím. To, co zde vidíte, není obývák mercedesu, audi, BMW nebo cadillacu. Ne, tento noblesní salon z kůže přichází od Škody. Neuvěřitelné, že? To jsme si taky mysleli. A proto jsme model Superb zvolili novinkou roku. S jeho pomocí chce dcera VW vstoupit do vyšší střední třídy a vyfouknout ze značky poslední zdánlivý pach Východu. A jelikož již víme o fabii a octavii, že neexistuje nic lepšího za příznivější cenu, věříme Čechům každé slovo.“

Auto Strassenverkehr

“Impérium Volkswagen míří sebevědomě do velkých výšin. Česká dcera Škoda k nám posílá cenový zázrak jménem Superb. S luxusní škodovkou by značka ráda postrašila německé hvězdy. “V tomto povedeném prostoru vozu Škoda Superb na vás čeká jen pohoda.”

Auto motor und sport

“Česká dcera VW postavila s vozem Škoda Superb na kola auto, které právě v tomto bodě (prostoru pro kolena; pozn. red.) splňuje všechny požadavky. S nabídkou motorů lze uspokojit i vysoké západní nároky. Nejluxusnější verze vozu Škoda Superb Elegance V6 použitá k první novinářské jízdě, která je navíc obohacena známou pětistupňovou převodovkou Tiptronic, již nyní vykazuje vysokou míru vyzrálosti a komfortu.”

Auto Zeitung

“Na vzestupu: Zvenčí nenápadný, uvnitř senzace: Třetí modelová řada Škody, vůz Superb, nabízí bezkonkurenční vnitřní prostor.”

Bild Zeitung

“Dobrý, lepší, Superb. Nový topmodel od Škody stanovuje nový standard. Český vůz skýtá mnoho místa za poměrně malé peníze.”

Mot

“Čerstvý východní vítr: S komfortní limuzínou si česká dcera VW otevřela přístup do vyšší střední třídy. Ročně by se mělo vyrobit a především v západní Evropě prodat asi 35.000 kusů výtečně zpracovaného vznešeného modelu Škoda Superb.”

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků