Co se chystá na brněnský Autosalon 2005

V červnu příštího roku se na brněnském výstavišti uskuteční šestý ročník Mezinárodního veletrhu osobních automobilů Autosalon Brno 2005. Nadcházející ročník se opět koná pod záštitou Mezinárodní organizace výrobců automobilů O.I.C.A., která Autosalon Brno 2005 zařadila na svůj kalendář vybraných prestižních mezinárodních výstav.

V příštím roce uplyne 100 let od první takto specializované motoristické výstavy na území České republiky – konala se v roce 1905 v pražských Holešovicích. Před deseti lety přenesly české autosalony své expozice do Brna, kde prodělaly další rozvoj a Autosalon Brno s velkým „A“ se stává uznávaným mezinárodním veletrhem. Šestý Autosalon Brno bude příští rok největší přehlídkou osobních automobilů a doplňků v celém regionu střední a východní Evropy.

„Chceme navázat na úspěch Autosalonu Brno 2003, na který se přišlo podívat přes 123 tisíc lidí. Více než 82 % z nich bylo rozhodnuto přijet do Brna i v roce 2005 – už dnes tedy můžeme počítat se stovkou tisíc návštěvníků. Já však pevně věřím, že překonáme hranici 150 tisíc,“ říká Ing. Jiří Čikl, manažer veletrhu.

Návštěvnost Autosalonu Brno 2005 podpoří rozsáhlá osvětová kampaň, která bude motoristy informovat o výhodách koupě nového osobního automobilu a upozorňovat spotřebitele na rizika spojená s nákupem ojetých vozů. Velkým tahákem pro návštěvníky budou premiéry a novinky mezi kterými nebudou chybět nové malé vozy kolínské automobilky koncernu Toyota Peugeot Citroen Automobile.

Zahájení výroby v TPCA na jaře příštího roku znamená další zlom na českém automobilovém poli. Bude zajímavé sledovat, jak se tuzemští dodavatelé postaví k této velké příležitosti. Pro české i zahraniční firmy je Autosalon ideálním místem pro prezentaci výrobků a služeb obchodním partnerům z Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Polska. Autosalon je také nejbližším specializovaným automobilovým veletrhem pro obchodní zástupce ze zemí bývalého SSSR jako je Litva, Lotyšsko, Estonsko, Bělorusko a Ukrajina.

Vedle příležitostí k uzavření kontraktů a zviditelnění firmy zůstává Autosalon Brno důležitým místem setkání odborníků z automobilového průmyslu, kde firmy konfrontují poslední trendy a novinky s vlastní obchodní strategií. Společně se Sdružením automobilového průmyslu České republiky jako spolupořadatelem, Svazem dovozců automobilů a řadou profesních sdružení budou připraveny odborné doprovodné programy, které tradičně přispívají k nejvyšší kvalitě těchto setkání.

Vystavovatelé mají nově možnost prezentovat své aktivity v rámci speciální sekce webových stránek veletrhu. Ty budou spuštěny na adrese www.autosalon.cz a jejich cílem je stát se aktuálním informačním motoristickým portálem.

Hlavní oborové členění mezinárodního veletrhu Autosalon 2005:

  1. VOZIDLA
  2. TUNING A DOPLŇKY
  3. DÍLY
  4. OPRAVY VOZIDEL
  5. SLUŽBY V SILNIČNÍ DOPRAVĚ
  6. INSTITUCE A SPOLEČNOSTI
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků