Co se chystá na brněnský Autosalon 2005

V červnu příštího roku se na brněnském výstavišti uskuteční šestý ročník Mezinárodního veletrhu osobních automobilů Autosalon Brno 2005. Nadcházející ročník se opět koná pod záštitou Mezinárodní organizace výrobců automobilů O.I.C.A., která Autosalon Brno 2005 zařadila na svůj kalendář vybraných prestižních mezinárodních výstav.

V příštím roce uplyne 100 let od první takto specializované motoristické výstavy na území České republiky – konala se v roce 1905 v pražských Holešovicích. Před deseti lety přenesly české autosalony své expozice do Brna, kde prodělaly další rozvoj a Autosalon Brno s velkým „A“ se stává uznávaným mezinárodním veletrhem. Šestý Autosalon Brno bude příští rok největší přehlídkou osobních automobilů a doplňků v celém regionu střední a východní Evropy.

„Chceme navázat na úspěch Autosalonu Brno 2003, na který se přišlo podívat přes 123 tisíc lidí. Více než 82 % z nich bylo rozhodnuto přijet do Brna i v roce 2005 – už dnes tedy můžeme počítat se stovkou tisíc návštěvníků. Já však pevně věřím, že překonáme hranici 150 tisíc,“ říká Ing. Jiří Čikl, manažer veletrhu.

Návštěvnost Autosalonu Brno 2005 podpoří rozsáhlá osvětová kampaň, která bude motoristy informovat o výhodách koupě nového osobního automobilu a upozorňovat spotřebitele na rizika spojená s nákupem ojetých vozů. Velkým tahákem pro návštěvníky budou premiéry a novinky mezi kterými nebudou chybět nové malé vozy kolínské automobilky koncernu Toyota Peugeot Citroen Automobile.

Zahájení výroby v TPCA na jaře příštího roku znamená další zlom na českém automobilovém poli. Bude zajímavé sledovat, jak se tuzemští dodavatelé postaví k této velké příležitosti. Pro české i zahraniční firmy je Autosalon ideálním místem pro prezentaci výrobků a služeb obchodním partnerům z Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Polska. Autosalon je také nejbližším specializovaným automobilovým veletrhem pro obchodní zástupce ze zemí bývalého SSSR jako je Litva, Lotyšsko, Estonsko, Bělorusko a Ukrajina.

Vedle příležitostí k uzavření kontraktů a zviditelnění firmy zůstává Autosalon Brno důležitým místem setkání odborníků z automobilového průmyslu, kde firmy konfrontují poslední trendy a novinky s vlastní obchodní strategií. Společně se Sdružením automobilového průmyslu České republiky jako spolupořadatelem, Svazem dovozců automobilů a řadou profesních sdružení budou připraveny odborné doprovodné programy, které tradičně přispívají k nejvyšší kvalitě těchto setkání.

Vystavovatelé mají nově možnost prezentovat své aktivity v rámci speciální sekce webových stránek veletrhu. Ty budou spuštěny na adrese www.autosalon.cz a jejich cílem je stát se aktuálním informačním motoristickým portálem.

Hlavní oborové členění mezinárodního veletrhu Autosalon 2005:

  1. VOZIDLA
  2. TUNING A DOPLŇKY
  3. DÍLY
  4. OPRAVY VOZIDEL
  5. SLUŽBY V SILNIČNÍ DOPRAVĚ
  6. INSTITUCE A SPOLEČNOSTI
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 67 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků