Co představí Fiat na pařížském autosalonu?

Co představí Fiat na pařížském autosalonu?

Tisková zpráva: Expozice společnosti Fiat na pařížském autosalónu má letos dva hlavní poutače. Prvním je světová premiéra modelu Fiat Stilo SW (Station Wagon). Tři vystavené exponáty, všechny ve verzi Dynamic, svědčí o tom, že tomuto vozu byl věnován opravdu velký prostor. Dva z nich jsou vybaveny vznětovými motory, jeden o obsahu 1,6 litru a výkonu 103 k, druhý, šestnáctiventilový, o obsahu 1,8 litru a výkonu 133 k. Třetí model, verze JTD, je zážehový o obsahu 1,9 litru a maximálním výkonu 115 k.

Vůz má výrazný vnější design, který upoutá na první pohled, celou řadu užitečných prvků již ve standardním provedení a především jeden z největších zavazadlových prostorů ve své třídě o celkovém objemu 510 litrů. Tento prostor lze zvětšit až na závratných 1 480 litrů při sklopení zadních sedadel. Některé výrazné konstrukční prvky Fiatu Stilo SW byly převzaty z pětidveřového modelu, z něhož vychází, jiné jsou zcela nové.

Nový model zdědil kupříkladu palubní desku, pohodlné řízení, mnohoúčelovost či některé bezpečnostní prvky základní verze. Jiné části vozidla, jako například zavazadlový prostor, představují úplně nové konstrukční řešení. Úložný prostor je mnohem lépe přístupný nežli je tomu u běžných kombíků, především díky velmi nízkému prahu a nově uzpůsobenému oknu, které lze otevřít nezávisle na zadních dveřích.

Druhým poutačem je Fiat Ulysee, vozidlo pro všechny, kdo mají zájem o pohodlný, prostorný a všestranný vůz typu MPV (Multi Purpose Vehicle). Fiat Ulysee nabízí velké množství sedadel s možností několika rozdílných uspořádání. Na autosalónu v PařížI jsou k vidění dva modely, CEE 2,2 JTD o výkonu 128 k a šestnáctiventilový CEE 2,0 o výkonu 109 koní, oba v provedení Emotion.

Pařížský autosalón by nebyl úplný bez tří- a pětidveřových verzí Fiatu Stilo. Design prostoru vyhrazeného kompaktním vozidlům střední třídy koresponduje s dynamickou povahou aut samotných. Návštěvníci mají možnost si prohlédnout dva modely, pětidveřový JTD Dynamic o obsahu 1,9 litru a výkonu 85 kW (115 k) a třídveřový Dynamic o výkonu 139 k a obsahu 1,8 litru.

Vedle modelu Stilo se skvěle vyjímá také Fiat Punto, na pařížském autosalónu k vidění ve dvou verzích, pětidveřové Dynamic 1,9 JTD a třídveřové Sporting 1,2 16v.

Tato sekce expozice společnosti Fiat nabízí rovněž tři čistě sportovní vozy, Punto HGT 1,8 a Stilo 2,4 24v, oba třídveřové a v provedení Abarth, a speciál Rally Stilo, automobil určený pro seriál závodů Fiat Stilo Trophy.

Nový Fiat Multipla, nyní nabízen s celou řadou nových doplňků a vybavení už ve standardní verzi, je vystaven v provedení JTD ELX s motorem o výkonu 115 k a obsahu 1,9 litru.

Široká škála automobilů firmy Fiat obsahuje rovněž dva zvláštní modely, Barchetta Naxos a Doblo Malibu, určené pro milovníky neformálních vozů mladistvého vzhledu. Oba se představují po boku populárního modelu Seicento Sporting.

Posledním exponátem na pařížském autosalónu je třídveřová verze Fiatu Stilo o obsahu 1,6 litru vybavená speciálním zařízením pro invalidní řidiče. Vozidlo tvoří součást programu Autonomy, který Fiat zahájil v roce 1995, a jehož hlavním účelem je vyrábět vozidla, která mohou využívat i řidiči se sníženými pohybovými schopnostmi.

Ve speciální sekci lze rovněž spařit lehká užitková vozidla vyráběná společností Fiat. Jedná se o jednu z nejširších nabídek těchto vozidel na trhu (od miniaturní dodávky Panda Van až po rozměrný Fiat Ducato Maxi), a to jak z hlediska jednotlivých modelů, tak z hlediska rozmanitosti jejich provedení.

Novinkou letošního ročníku je také využití multimediálních prostředků. Společnosti nabízí ve své expozici několik počítačových stanic, pomocí kterých lze navštívit internetové stránky buy@fiat  či fiat.com. Na těchto stránkách si lze prohlédnout celý sortiment společnosti a využít zcela nového přístupu k motorismu.

Návštěvníci autosalónu mají rovněž možnosti zakoupit širokou škálu originálních doplňků společnosti Fiat.

bazar

Fiat 500X 1,4
Rok výroby: 2015
Stav: 7 076 km
Cena: 370 000 Kč
Fiat Freemont 2
Rok výroby: 2012
Stav: 104 912 km
Cena: 320 000 Kč
Fiat Scudo 1,9
Rok výroby: 1997
Stav: 256 458 km
Cena: 50 000 Kč
Fiat Ducato 2,2
Rok výroby: 2011
Stav: 75 942 km
Cena: 270 000 Kč
Fiat Ducato 2,2
Rok výroby: 2007
Stav: 140 553 km
Cena: 136 000 Kč
Fiat Panda 1,1
Rok výroby: 2010
Stav: 3 400 km
Cena: 114 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

dnes | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků