Co obnáší nákup garážových vrat?

Člověk si říká, že nákup garážových vrat nemůže být nic těžkého. V této iluzi však setrvá jen ten, kdo v životě nic takového kupovat nemusí.
Co obnáší nákup garážových vrat?

Vrata nejsou rohlíky, a když špatně zvolíte prodejce, materiál i provedení, z komfortního a hladkého příjezdu domů se stane noční můra. Takže na co si dát pozor, aby garážová vrata předčila vaše očekávání?

Chcete kvalitní garážová vrata? Pak montáž nechte na odborníkovi

Nečekejte, že pro vrata si zajedete do obchodu pro kutily a během víkendu si je zamontujete. Ačkoli existují i tak trochu universální garážová vrata ze sériové výroby do většiny typů garáží, vždy si nechte svůj otvor pro vrata přeměřit.

Nejvhodnějším řešením je nechat si vrata vyrobit na zakázku. Jistě, chvilku to potrvá, ale přece chcete vrata, která vám budou sloužit několikrát denně alespoň půlku vašeho života. Pokud si necháte vrata vyrobit na zakázku, můžete navíc rozhodnout nejen o jejich vzhledu, ale i výkonu. Z jakých variant máte na výběr, si řekneme za chvíli, teď ještě něco málo k montáži.

Protože se nejedná jen o posazení dveří do pantu, ale jde o zabudování elektricky i manuálně poháněného systému, který navíc musí izolovat teplo, je lepší nechat montáž na profesionálech. Vy, jako zákazník, dbejte na stavební připravenost. Garáž je lepší mít kompletně hotovou, včetně podlah i omítek. V případě dodělávání dlažby nemusí vrata sedět tak, jak byste si přáli.

Klepněte pro větší obrázek

Garážová vrata podle vašeho gusta

Máte sladěnou fasádu domu s barvou plotu? Dveře i okenní rámy ladí v jednom tónu? Pak vězte, že i garážová vrata se musí k vašemu domku hodit. Vrata na míru můžete vybírat v sedmi základních odstínech, v pěti dekorech imitace dřeva a v šesti designech. Vzorník barev je samozřejmě ještě o něco širší, tyto barvy už ale bohužel bývají nad rámec standardní ceny.

Vzhled je tedy zcela na vás, výrobci dávají snad jediné doporučení, které se týká barvy, a to že byste se měli vyvarovat tmavým barvám, pokud je vaše garáž situována přímo na jižní stranu. Jak sami jistě víte, slunce dokáže pěkně rozpálit každý tmavší povrch. Na kvalitu a opotřebení však jinak podnebí nemá vliv. Sluneční paprsky ani nízké teploty neovlivní jejich chod.

Vlastnosti, které nesmí vašim vratům chybět

Garážová vrata musí zcela plnit svoji funkci, a to i tu izolační. Sekční garážová vrata jsou po obvodu opatřena dvojitým těsněním, které si udržuje perfektní izolační vlastnosti i v minusových teplotách. Sekční vrata fungují na principu tažných pružin s vysokou životností. I přes maximální kvalitu provedení i komponentů provádějte pravidelnou údržbu. Servis si vrata vyžadují jednou za rok, kdy je nutné je promazat a podívat se na stav jednotlivých součástek.

Nepodceňte výběr výrobce

Jediná reference, které můžete opravdu věřit, jsou léta, jež výrobce na trhu strávil. To je totiž jediná prověrka a ukazatel toho, že jeho výrobek bude stát za to. U garážových vrat toto tvrzení platí dvojnásob, protože je to výrobek, jenž dokáže prověřit jen čas. Mezi doporučované společnosti na trhu s dlouholetou tradicí patří Univers.

V Čechách působí krásných 27 let, mají mnoho spokojených zákazníků, kteří oceňují jejich spolehlivost a profesionalitu projevující se od objednávky přes včasné dodání a montáž až po pravidelný servis. Každý kus je originál přesně padnoucí do otvoru garáže vyrobený podle představ majitele.

Za velmi přijatelné ceny pro vás vyrobí vrata na míru zhruba do pěti týdnů, která jsou odolná, s motorem na dálkové ovládání a s dvouletou zárukou. Oceníte jedinečný systém panelů s přerušeným tepelným mostem, nedochází tak k promrzání žádné části vrat, a tím ani ke zhoršení manipulace s vraty.

Po celé České republice Univers montuje svá garážová vrata. Praha, Plzeň, České Budějovice a Kladno jsou města, která hostí dokonce i jejich kamennou prodejnu Univers, zde si můžete vše důkladně prohlédnout. Svou objednávku vytvoříte i pomocí e-mailu nebo poptávkového formuláře na jejich webu.

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků