Co nás čeká letos v Brně?

Brněnský autosalon je již tradičně součástí seriálu prestižních automobilových výstav, který zahrnuje autosalony ve Frankfurtu, Ženevě, Paříži...
Co nás čeká letos v Brně?
Brněnský autosalon je již tradičně součástí seriálu prestižních automobilových výstav, který zahrnuje autosalony ve Frankfurtu, Ženevě, Paříži či Birminghamu. Letos se předpokládá účast 800 výrobců na cca 50 000 m2. Protože se začátek velmi rychle blíží (od 9.6. 2001 do 14.6. 2001), je nejvyšší čas si říci něco o tom, co přinese.

Pořadatelé předpokládají návštěvu více jak 100 000 osob, a to nejen z České republiky, ale také z Rakouska, Slovenska nebo Maďarska. Řekněme si nyní co na ně čeká. Jak již bylo zmíněno, vystavovat se chystá 800 výrobců, za všechny jmenujme Audi, BMW, Fiat, Ford, Jaguar. Konkrétně se na autosalonu představí například nové Audi A4, BMW 3 Compact, Fiat Stilo, Jaguar X-Type nebo Peugeot 307. Na expozici Fordu návštěvníky přivítá nové Mondeo také ve verzi kombi a jako sportovní koncept ST. Zajímavostí bude Focus TDCi vybavený novým dieselovým motorem s přímým vstřikem paliva a Focus Holiday – akční model se speciální výbavou a klimatizací zdarma. Ke správné pohodě na stánku přispěje i trenažér vestavěný do pakety soutěžního automobilu Ford Focus RS WRC.

Kromě výstavy nových automobilů se bude o přízeň návštěvníků ucházet i celá řada doprovodných akcí. Patří mezi ně i výstava historických automobilů nazvaná „Století motorismu“. Na ploše bezmála 10 000 m2 se představí ty nejvýznamnější automobily dávné i nedávné minulosti světového i českého automobilového průmyslu. Namátkou jmenujme Ford T, Citroen 2CV, Fiat 600 nebo VW Brouk a Mini Morris.

V programu doprovodných akcí dále najdeme konference Motorsympo 2001, Moderní pohonné hmoty a maziva pro motorová vozidla 2001, Praktické využití e-bussinesu v automobilovém průmyslu a celá řada další akcí určených jak odborné veřejnosti, tak návštěvníkům. Z akcí určených běžným návštěvníkům uveďme Auto pro celou rodinu nebo Dětskou buggy.

Každého návštěvníka jistě nejvíce zajímají informace o cenách vstupného. Základní celodenní vstupenka stojí 90,- Kč. Při zakoupení vstupenky v některém z nákupních center Olympia stojí vstupenka jen 50,- Kč stejně jako vstupenky na sobotu a neděli. Pro skupiny, školní výlety apod., které jsou větší jak 20 osob je cena za „osobu“ jen 30,- Kč. Pokud si chcete expozice projít ve větším klidu, nezbývá vám než zaplatit 500,- Kč, což reprezentuje cenu vstupenky na odborné dny (7. 6. 2001 – 8. 6. 2001).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 44 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 68 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků