Co má Rolls-Royce za lubem? Uniklé patentové snímky odhalily unikátní kupé

Rolls-Royce se občas rozhodne postavit unikátní automobil, kterého vznikne jen jediný kus. Zdá se, že mu právě unikl ten příští.

Automobilka Rolls-Royce má ve své nabídce aktuálně dva dvoudveřové modely - kupé Wraith a kabriolet Dawn. Na patentovém úřadě se však nyní objevily fotografie třetího modelu, který se od ostatních poměrně odlišuje. Podle všeho by ale nemělo jít o nový samostatný model, ale o exkluzivní kousek se základy ve zmíněných modelech.

Speciální Rolls-Royce je záhada na kolech. Význam jeho kódů znají jenom dva lidé

Speciální Rolls-Royce je záhada na kolech. Význam jeho kódů znají jenom dva lidé

Snímky, které uvidíte v galerii, pochází z patentového úřadu v Brazílii. Vůz na snímcích má typickou přední masku, zamračené podlouhlé světlomety a kulaté mlhové světlomety, které již byly k vidění na speciálním kousku Sweptail, který se představil před třemi lety na Villa d’Este Concorso d’Eleganza.

Stejně jako unikátní Sweptail bude i tento nový vůz nejspíš odkazovat na počátky automobilky. Zajímavá je zejména zadní část vozu, která se zcela vymyká současnému designovému jazyku značky. Oproti současné nabídce by se tento vůz měl ještě více podobat luxusní jachtě.

Bentley ukazuje nejkomfortnější verzi SUV Bentayga. Čtyři místa stačí, lednička nechybí

Bentley ukazuje nejkomfortnější verzi SUV Bentayga. Čtyři místa stačí, lednička nechybí

Pokud má vůz skutečně základy v modelu Wraith, měl by dostat dvanáctiválec o výkonu přes 600 koní a točivém momentu 800 N.m, který posílá svou sílu přes osmistupňovou automatickou převodovku na zadní kola, a stovku zvládne za 4,5 sekundy. Více informací však zatím nemáme.

Galerie doplněna o Rolls-Roce Sweptail z roku 2017.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 57 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků